صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعون

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعون
  قاهره و تل آویو ، قاتلان کودکان بی گناه
  غزه ؛ تنها ترین شهر جهان
  مقامات حکومت مصر باید بدانند که فاجعه غزه اگر از هر طریق یا فرمولی هم که حل شود ،تاریخ به درستی و بی رحمانه خواهد نوشت:"دولت مصر و اسراییل به طور مشترک مبادی شهرغزه را بستند و باعث خلق تراژدی انسانی در ابعاد بزرگی شدند".
  غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعونعصرایران - این روزها غزه تنها ترین شهر جهان است.شاهدان محلی می گویند غروب غزه غمبار ترین لحظه آن است چراکه با قطع بیش از 70 در صد از برق این شهر ،پس از روشنایی روز یک تاریکی همگانی بر این شهر مستولی می شود همانطور که مصیبت بیش از 6 دهه است بر مردم این منطقه و سایر مناطق فلسطین مستولی شده است.

  با انسداد مبادی ورودی و خروجی غزه از سوی نظامیان اسراییلی یک تراژدی انسانی در تمام ابعاد آن در حال خلق شدن است و سخن گفتن و گلایه از عدم واکنش جامعه جهانی در برابر این نقض فاحش حقوق بشر با توجه به توازن قوای موجود در عرصه نظام بین المللی راه به جایی نمی برد.

  گلایه از این روند موجود در عرصه نظام بین المللی هر چند به جاست و یک حق انسانی برای تمام ساکنان کره زمین است ،اماروی این این وجیزه تنها در این حد محدود نمی ماند چرا که با توجه به واقعیات موجود انتظاری از عملکرد مطلوب کسانی که فلسطین و فلسطینیان را دشمن خود و یا تروریست!و... می خوانند شاید انتظار به جایی نباشد.

  اما آیا امروز نمی توان از کسانی انتظارو توقع کمک داشت که خود را در جایگاه ولی و قیم مردم فلسطین و رهبر جهان عرب و سخنگوی اعراب می دانند؟

  آیا کشورانی همچون مصر که خود را در جایگاه رهبری جهان اسلام می دانند( و یا لااقل بر این امید وآرزو هستند )نباید در برابر نقض فاحش حقوق کسانی که جزئی جدایی ناپذیر از پیکره جهان اسلام و جهان عرب اند واکنش نشان دهند؟

  آیا کشوری چون مصر - که با غزه مرز مشترک دارد - با توجه به فجایعی که بر مردم مظلوم غزه می رود نباید در برابر اسراییلی ها از خود واکنش نشان داده و راه ورود مواد حیاتی را به غزه باز نگهدارد؟
  حداقل انتظار از کشوری چون مصر این است که لااقل با دشمن اسراییلی فلسطینیان همگام نشود و اگر کاری برای مردم غزه انجام نمی دهد لااقل بر زخم آنها نمک نیز نپاشد و شریک جرم اسراییل در جنایت انسانی جاری شده در غزه نشود.
  سردمداران حکومت مصر باید به افکار عمومی جهان عرب،جهان اسلام و وجدان های بیدار جامعه بشری پاسخ دهند که آیا تلاش برای کسب زعامت جهان عرب را تنها برای تزیین و دکور می خواهند و آیا ادعای رهبری بر جهان عرب وادعای ایفای نقش بزرگ تر و حامی برای فلسطینیان مسئولیت این کشور را در برابر حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیشتر نمی کند؟

  متاسفانه دولت مصر امروز نه تنها اقدامی در برابر جنایات اسراییل در غزه انجام نمی دهد بلکه خود نقش"شریک دزد و رفیق قافله"را بازی می کند در حالی که همانطور که اشاره رفت ادعاهای مربوط به رهبری حاکمان مصر بر جهان عرب" گوش فلک را کر کرده است".

  به یقین نمی توان از کسانی که خود را رهبر جماعتی می خوانند انتظار داشت که با دشمنان جماعت تحت زعامت شان هم داستان شوند.هر چند که این ادعای "رهبری خود خوانده" در بسیاری از کشورهای عربی و جهان اسلام خریدار ندارد اما باید از حاکمان مصر پرسید که آنها که خود را سال هاست در نقش رهبر معنوی جهان عرب می دانند در برابر منافع کلان ملت های عربی چه قدم هایی برداشته اند و در مقابل ، با کشورهایی که ثابت کرده اند که اگر دشمنان جهان اسلام یا جهان عرب نیستند دوستان آنان نیز محسوب نمی گردد ، به چه میزان همداستان بوده اند؟

  آیا شهروندان کشورهای عربی پس از این ماجرای همداستانی مصر با اسراییل در خلق یک تراژدی انسانی در غزه، حق ندارند هنگامی که با مقامات مصری مواجه می شوند روی از آنها برگردانند و از آنها و ادعاهای "دهان پرکنشان"برائت بجویند.

  مقامات حکومت مصر باید بدانند که فاجعه غزه اگر از هر طریق یا فرمولی هم که حل شود ،تاریخ به درستی و بی رحمانه خواهد نوشت:"دولت مصر و اسراییل به طور مشترک مبادی شهرغزه را بستند و باعث خلق تراژدی انسانی در ابعاد بزرگی شدند".

  دولتمردان مصر کافیست مرزهایش را با غزه بگشایند ، آنگاه خواهند دید در این شرایط فاجعه بار ، مسلمانان جهان تا چه اندازه مواد غذایی و دارو به ساکنان مظلوم غزه می فرستند و از این رو حتی نیازی نخواهد بود خدای ناکرده قاهره ، دیناری هم خرح کند!

  شاید با توجه به شناختی که از اسراییل و مقامات این کشور وجود دارد این قضاوت تاریخی نه تنها برای آنها نا مطلوب نباشد بلکه از نظر خودشان یک "صفحه زرین"!در کارنامه کشتار فلسطینیان باشد،اما آیا حاکمان امروز مصر می خواهند داغ و ننگ ابدی همداستانی در کشتار مردم غزه را به نسل های آینده مصری تحمیل کنند؟ 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  بیداری غزه در خاموشی شهرهارویدادهای اخیر غزه بیش از گذشته سیاستهای دوگانه حاکم بر سازمان های بین المللی را به نمایش گذاشت.اقدام رژیم صهیونیستی در محدود کردن تمام راه‌های کمک‌رسانی، امداد دارویی، بسته‌های غذایی، حمل‌ونقل و انرژی برای آن صورت می‌گیرد که حماس دستان خود را در برابر فشارهای سیاسی و نظامی رژیم اشغالگر بالا‌ برد.غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعوناینکه 5/1 میلیون انسان بی دفاع را محاصره و آنان را از تمامی حقوق اولیه محروم کنند و هیچ مرجعی حتی بصورت ظاهری و تشریفاتی قادر به مداخله نباشد حقیقتا لکه ننگی بر چهره بشریت است شاید اقدامات اخیر اسرائیل را بتوان از آن دسته مجازات‌هایی دانست که بیش از هر چیز موجب رسوایی این دولت شده باشد، اما پاسخ جامعه بین‌المللی به این اقدام چه بوده است؟
  آنچه که امروز در غزه قربانی می شود فقط کودکان، سالخوردگان ، بیماران ، زنان و یا مردان نیستند ، بلکه تمامی ارزش های انسانی و دستاورد هزاران سال تاریخ تمدن بشری است که به مسلخ فرستاده شده است.
  غزه، برای آنها که سال ها است در دفاع از رژیم صهیونیستی به همه روش ها چنگ زده اند صرفا یک موقعیت جغرافیایی است، که اگر تا کنون از ترس افکار عمومی جهان نبود آن را بارها مورد تصرف قرار داده بودند.
  اکنون باور این ادعا که تنها راه حیات سعادتمند در کنار خودکامگان صهیونیست، جهاد مسلحانه است امکان پذیر می نماید. اکنون جوانان فلسطینی به این باور رسیده اند که صلح با اسرائیل سرابی بیش نیست و همزیستی مسالمت آمیز گرگ و گله افسانه ای نانوشته و ناخوانده است. ماهیت اسرائیل در نبود فلسطین نهفته است و اسرائیل دیر یا زود سرانجام این ماهیت پلید و نامیمون را به منصه ظهور خواهد گذاشت و به بهانه های مختلف به کشتار فلسطینی ها مبادرت خواهد ورزید.
  اسراییل اکنون با چالش بزرگی به نام مقاومت مسلحانه فلسطینیان مواجه است و برای آنکه زخم شکست های پیشین خود در لبنان را مرهم نهد و اعتماد از دست رفته ساکنان اراضی اشغالی را کسب نماید، دست به سلاح می برد و منتظر کف زدن های شهرک نشینان است.
  حقیقت آن است که این محاصره بخش مهمی از راهبرد آمریکا و اسرائیل برای منزوی کردن حماس و گروه‌های فلسطینی در شهر غزه است. مبنای این راهبرد آن است که با فشار به غزه، فلسطینیان این شهر از حماس رویگردان می‌شوند و به سوی فتح تمایل پیدا می‌کنند. اما محاصره غزه دقیقا نتیجه عکس این را می‌دهد.
  در واقع یکی از مهمترین پیامد این موضوع نسل کشی است که ارتکاب آن درزمان صلح عین تروریسم محسوب می شود.
  البته رفتار رژیم صهیونیستی که در محافل بین‌المللی خود را قربانی تروریسم و رفتارهای ضدانسانی می‌داند، ناقض این ادعاها است و اقدامات اسرائیل در طی دو هفته اخیر در غزه مطابق با تعریف ماده 6 اساس نامه دادگاه جزای بین المللی ، نسل کشی است و نسل کشی در زمان صلح، همان تروریسم است پس اقدامات اسرائیلی ها بارزترین نمونه تروریسم است.
  هیچ دولتی در سال‌های اخیر در خاورمیانه مانند رژیم غاصب اسرائیل اصول مدنی، انسانی و حقوق بشری را نقض نکرده و بی‌گناهان غیرنظامی را به زنجیره منافع پلید خود گره نزده است،اما در این میان جای تاسف دارد که چرا سازمان ملل متحد، آمریکا و اتحادیه اروپا و از همه مهم‌تر نهادهای سیاسی عرب در برابر جنایت‌های وحشیانه اسرائیل از خود واکنش مناسب بروز نداده‌اند؟!
  بدون تردید سرنوشت خاورمیانه تنها از طریق تامین منافع ملت‌های مظلوم منطقه و در راس آن فلسطینی‌ها و صاحبان واقعی سرزمین‌های اشغالی امکان‌پذیر خواهد بود؛ واقعیتی که قدرت‌های بزرگ و رژیم کوچک اشغالگر باید آن را درک کنند.
  دوشنبه 04 آذر 1387
  باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران«ایسکانیوز»


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  يك مسئول فلسطيني هشدار داد:
  مخازن سوخت غزه خالي شده‌است

  معاون رئيس هيئت مديريه اتحاديه مراكز پخش فرآورده‌هاي نفتي در نوار غزه هشدار داد: مخازن مراكز پخش فرآورده‌هاي نفتي در نوار غزه به خاطر محاصره تحميلي رژيم صهيونيستي خالي شده‌است.
  مردم نوار غزه باتوجه به تداوم محاصره ظالمانه رژيم صهيونيستي از كمبود شديد فرآورده‌هاي سوختي از جمله گاز خانگي رنج مي‌برند به گونه‌اي كه براي آشپزي و رفع نيازهاي خود به استفاده از چوب روي آورده‌اند.
  اين درحالي است كه قيمت هر كيسه چوب نيز با سه برابر افزايش به هشت دلار رسيده‌است و دهها هزار سيلندر خالي گاز نيز از چند هفته پيش در مراكز توزيع گاز در انتظار گشوده شدن دوباره گذرگاهها و ورود گاز به اين منطقه هستند كه از بيش از 20 روز پيش قطع شده‌است.
  "محمود الخزندار" معاون رئيس هيئت مديريه اتحاديه مراكز پخش فرآورده‌هاي نفتي در شهر غزه گفت: مخازن جايگاه‌هاي توزيع گاز غزه هم‌اكنون به خاطر كاهش مداوم گازرساني از شش ماه پيش به نوار غزه، خالي شده است. 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  جنايات صهيونيسم در غزه ننگ تاريخ بشريت است
  تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۰۴/۰۹/۸۷‬
  اجتماعي. قوه قضاييه. قضايي
  رييس قوه قضاييه جنايتهاي رژيم صهيونيستي را درغزه وعليه مردم بي‌دفاع وزنان وكودكان رنج كشيده اين سرزمين ننگ تاريخ بشريت توصيف كرد و گفت:
  سكوت مجامع بين‌المللي و مدعيان دفاع از حقوق بشر در اينباره لكه ننگ بدتري است كه در تاريخ بشريت ثبت و ضبط خواهد شد.

  به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي قوه قضاييه آيت الله سيد محمود هاشمي شاهرودي در جلسه امروزمسئولان عالي قضايي گفت : تناقض شعار وعمل سازمان‌هاي مدافع حقوق بشر و سازمان ملل در برخورد با جنايت‌هاي استكبار و رژيم صهيونيستي و چشم بستن بر روي نقض آشكار حقوق بشر در غزه است .
  وي افزود: مدعيان دفاع از حقوق بشر و سازمان‌هاي بين‌المللي جنايت‌هاي ضد بشري رژيم صهيونيستي وحمايت استكبار از اين جنايتها را مي‌بنند اما اقدامي نمي‌كنند و درمقابل دروغهاي آشكار خود را عليه ايران و كشورهاي اسلامي تكرار مي‌كنند.
  رييس قوه قضاييه با اشاره به وضع اسفبارغزه گفت: جناياتي درغزه شكل مي گيرد كه هيچ انسان با وجدان بيدار نمي‌تواند لحظه‌اي آن را تحمل كند و ظلم و تجاوزي كه به حقوق كودكان زنان و سالخوردگان اين منطقه مي‌شود نقض آشكار حقوق بشر است.
  هاشمي شاهرودي تاكيد كرد: سكوت مجامع بين‌المللي و سازمان‌هاي حقوق بشري به نقض حقوق بشر از سوي رژيم صهيونيستي، جانبدارانه و به دور از اصول بديهي حمايت از حقوق بشر است.
  وي گفت: آنان در حالي كه دراين‌باره سكوت كرده و چشمان خود را بسته اند، عليه كشوري مانند ايران قطعنامه صادر مي‌كنند ومدعي مي‌شوند كه حقوق اقليت‌ها در اين كشور اسلامي از بين رفته است اما ادعاهاي كذايي نمي‌تواند ننگ سكوت در مقابل جنايتها و خونريزي‌هاي وحشيانه رژيم صهيونيستي و استكبار را در غزه پاك كنند.
  رييس قوه قضاييه در ابتداي اين جلسه با تبريك هفته بسيج گفت: اميدواريم خداوند توفيق دهد كه فرهنگ و اخلاق بسيجي را آنگونه كه مطلوب اسلام و انقلاب است استمرار دهيم .
  هاشمي شاهرودي در خصوص نتايج سفر خود به استان‌هاي خراسان جنوبي، گفت:
  در استان خراسان جنوبي اوضاع قضايي بسيار خوب است و كارهاي مناسبي نيز دربعد اجرايي انجام شده و حركت اين استان روبه رشد است.

  در ادامه اين جلسه مسئولان عالي قضايي ماده ديگري از لايحه حمايت از حقوق كودكان و نوجوانان به تصويب رسيد .
  به موجب اين ماده خريد وفروش قاچاق وهمچنين انتقال اعضا و جوارح كودك و نوجوان جرم محسوب ومرتكب چنانچه مشمول مقررات قصاص نشود به دو تا ده سال حبس محكوم مي‌شود.
  براساس تبصره يك اين ماده انتقال اعضا وجوارح به بيماران نيازمند طبق قانون پيوند اعضاي بيماران فوت شده يا بيماراني كه مرگ مغزي آنان مسلم است مصوب ‪ ۱۷‬بهمن سال ‪ ۷۹‬از شمول اين ماده مستثني است .
  همچنين براساس تبصره دو اين ماده، پزشكاني كه در ارتكاب جرم مندرج در اين ماده دخالت داشته باشند علاوه بر مجازات مذكور به لغو پروانه طبابت از سه تا ده سال محكوم خواهند شد.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  اوضاع انساني در غزه با پايان يافتن ذخيره گندم وخيم تر شد </strong>
  -

  اوضاع انساني نوار غزه با تمام شدن ذخيره گندم رو به وخامت گذاشته است به طوري که فلسطينيان ساکن اين منطقه مجبور به استفاده از گندم مخصوص طيور براي تهيه آرد جهت پخت نان شده اند.

  "عبدالناصر العجرمي" مدير اتحاديه نانوايي ها در غزه روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبري "العالم"، اظهار داشت: همه ذخاير گندم آسياب ها تمام شده به همين علت آنها مجبور شده اند به جاي گندم مرغوب از گندم بدون کيفيت که براي مصارف طيور و پرندگان استفاده مي شود؛ جهت توليد آرد استفاده کنند.

  وي افزود: آرد توليد شده از گندم بدون کيفيت در سطح مطلوبي نيست به طوري که ميزان پروتيين در آن کم و کيفيت آن به قدري پايين است که براي استفاده انسان مناسب نيست.

  صاحب يکي از نانوايي ها در غزه نيز اظهار داشت: نانوايي هاي نوارغزه به آرد توليد شده از گندم مخصوص حيوانات و پرندگان روي آورده اند و حتي اين نوع گندم و آرد هم در چند روز آينده تمام خواهد شد.

  سخنگوي صنف نانوايي هاي غزه از دستگاه هاي مربوطه خواست براي پايان دادن به اين فاجعه هر چه سريعتر وارد عمل شوند و ساکنان نوار غزه را از اين وضعيت اسفبار نجات دهند.

  يکي از ساکنان غزه گفت: نوار غزه به دليل محاصره وحشيانه رژيم صهيونيستي شاهد قحطي واقعي و بي سابقه اي خواهد بود.

  وي افزود: براي بدست آوردن يک قرص نان تهيه شده از گندم بدون کيفيت مسافت بسيار زيادي را طي کرده و دو ساعت نيز در صف منتظر مانده است.

  وي گفت: در شرايط کنوني فلسطيني ها مجبورند براي زنده ماندن از اين نوع نان استفاده کنند.
 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  تنها نیروگاه برق غزه هم از کار افتاد/ غزه در تاریکی کامل فرو رفتتهران- خبرگزاری ایسکانیوز: مقامات رسمی اعلام کردند؛ به دلیل جلوگیری از انجام تعمیرات فنی، در تنها نیروگاه برق باقی مانده در غزه نیز عملا تعطیل شد.غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعونبه گزارش روز سه شنبه بخش انگلیسی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از خبرگزاری فرانس24، یک مقام رسمی در سازمان برق و انرژی فلسطین امروز اعلام کرد؛ به دلیل جلوگیری صهیونیستها از انتقال قطعات لازم برای انجام تعمیرات اساسی و فنی در نیروگاه برق غزه، این نیروگاه عملا از کار افتاده و تعطیل شد.
  "کنعان عبید"، معاون این سازمان گفت:" با وجود ارسال سوخت در روز دوشنبه اما نیروگاه به خاطر از کارافتادگی واحدهای تولید، تعطیل شد."
  این مقام افزود:" از کار افتادگی های مداوم به دلیل تمام شدن سوخت نیروگاه، به دستگاهای پالایشگاه صدمه وارد کرده و محاصره ی شهر توسط نظامیان صهیونیستی علاوه بر این که باعث وقوع همان از کارافتادگی های مداوم شده، باعث شده تا نتوان قطعات را وارد و یا تعویض نمود. رژیم صهیونیستی جلوی واردات قطعه را گرفته لذا راه اندازی نیروگاه ممکن نیست."/110

 7. تشکر


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2
  فاجعه بشری در غزه

  تعطیلی نیروگاههای برق، مواجهه بیماران با خطر مرگ، نبود سوخت و آرد و آلودگی آبهای آشامیدنی ؛ این صحنه ای از وضعیت کنونی مردم بی گناه فلسطین در منطقه نوار غزه است که در حال حاضر از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی در محاصره کامل قرار دارند.

  از پنج ماه پیش تاکنون تنها 10 تا 15 درصد از مواد اساسی مورد نیاز ساکنان نوارغزه از طریق معابر و گذرگاه ها وارد این منطقه شده و این در حالی است که از 20 روز پیش حتی این مقدار نیز اجازه ورود به نوار غزه را پیدا نکرد.

  کمیته مردمی مقابله با محاصره نوار غزه نیز به توصیف وضعیت اسفناک انسانی اهالی این منطقه پرداخت.

  اقدام صهیونیستها در محاصره نوار غزه که مغایر تمامی عرفها و قوانین بین المللی است در واقع صدور حکم اعدام برای صدها هزار شهروند فلسطینی ساکن این منطقه است .

  نبود مواد سوختی باعث تعطیلی نیروگاه برق غزه شده و نیروگاهی که پیش از این با نیمی از توان اسمی خود فعالیت می کرد، به کلی تعطیل شده است.

  همچنین سوخت مورد نیاز مردم برای پخت وپز هم به کلی نایاب شده و مردم مجبورند به راه های ابتدایی برای پخت غذای خود پناه ببرد.

  در بخش بهداشت، هم اکنون 40 درصد از انواع داروها به کلی به اتمام رسیده و بیماران قلبی، ریوی، دیابتی، بیماران فشار خون و دیگر بیماری های مزمن با خطر تشدید بیماری خود و حتی مرگ مواجه هستند.

  وسایل و ادوات پزشکی مخصوص اتاق عمل نیز در بازار نایاب شده و پزشکان برای عمل های جراحی اورژانسی خود با مشکل تامین آن مواجه هستند.

  از آغاز محاصره تا به امروز ، 260 فلسطینی در نوار غزه جان سپرده اند.

  همچنین از میان 47 نانوایی شهر غزه، 30 نانوایی به دلیل نبود سوخت و آرد به کلی تعطیل شده و 17 نانوایی دیگر نیز با حداقل امکانات به فعالیت خود ادامه می دهند.

  آمارها نشان می دهد هم اکنون غزه نیازمند 450 تن آرد است، درحالی که موجودی آرد در انبارهای غزه حداکثر تا 15 روز دیگر جوابگوی مردم است.

  به گزارش مهر، محاصره نوار غزه آن را به یک منطقه بحران زده تبدیل کرده و هر بخش به نوبه خود زیان های شدیدی از آن دیده است.

  در بخش دامداری نیز نبود علوفه و غذا باعث شده تا مرغداران بین 700 هزار تا یک میلیون جوجه را معدوم کنند. نبود ماده کلر برای ضدعفونی آب آشامیدنی هم فاجعه انسانی را برای این منطقه به ارمغان خواهد آورد.

  در کنار تمامی آنچه که ذکر شد بازارهای نوار غزه با کمبود کالا مواجه هستند و کارخانجات از مواد اولیه محروم بوده و نبود برق حتی کشاورزی را نیز مختل کرده است.

  در همین حال، رسانه های جهان به خاطر ممانعت رژیم صهیونیستی از ورودشان به نوار غزه جهت آگاه سازی افکار عمومی از فاجعه انسانی در حال وقوع در این منطقه، از این رژیم شکایت کرده اند.

  زیان های مستقیم محاصره علیه ساکنان نوار غزه:

  - 750 میلیون دلار زیان های مستقیم مالی
  - 140 هزار بیکار
  - 80 درصد از اهالی نوار غزه به زیر خط فقر رفته اند
  - میانگین بیکاری به 65 درصد رسیده است
  - میانگین درآمد ناخالص به کمتر از 650 دلار رسیده است
  - 77 میلیون لیتر از آب شرب اهالی بدون تصفیه برای خانه ها پمپاژ می شود
  - 60 درصد از کودکان غزه به سوءتغذیه دچار شده اند
  - از میان 145 چاه آب تامین کننده آب شرب نوار غزه 10 چاه کاملا متوقف و 80 درصد نیز تنها پاره ای از وقت فعالیت می کنند
  - فعالیت نیروگاه غزه به کلی متوقف شد
  - نبود برق پمپاژ فاضلاب را هم متوقف کرده است و تا چند روز دیگر بسیاری از مناطق غزه در محاصره فاضلاب قرار خواهد گرفت.

 9. تشکرها 2


 10. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  آفرين كيانوش جان باز هم ادامه بده


 11. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  2,087
  مورد تشکر
  2,678 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  چه بايد گفت چه بايد كرد ؟گناهشان چيست ؟


  غزه - تنها ترین شهر جهان در آتش و خون - انا لله و انا الیه راجعون

  بهترين كارها سه كار است:
  تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
  پيامبر اكرم (ص)
  http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg 12. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  كودكان بي پناه غزه را دريابيد!
  محمد يزدي زاده
  سوخت تنها نيروگاه برق نوار غزه تمام شد و منطقه در تاريكي كامل فرو رفت و مردم در زير نور شمع زندگي مي كنند و ذخيره غذايي آنها نيز رو به اتمام است. اين خبري است كه اين روزها مي شنويم و بنظر مي رسد به شنيدن اينگونه خبرها ديگر عادت كرده ايم.
  پيرزنان، پيرمردان و كودكان مظلوم و بي پناه نوار غزه در بدترين شرايط ممكن زندگي ميكنند؛ شايد بهتر است بگويم در شرايط قرون وسطايي! ولي همچنان مردانه و قهرمانانه مقاومت مي كنند و سرتعظيم و كرنش در مقابل زورگوئيها و ددمنشيهاي اسرائيل غاصب فرود نمي آورند و اورا دوست خود نيز نمي دانند.
  شايد نيم قرن مقاومت و ايستادگي در مقابل اين همه ظلم وجنايت و اشغالگري هنوز كافي نيست كه بفهميم، ملت مظلوم و در بند فلسطين هيچگاه ملتي را بنام اسرائيل به رسميت نخواهد شناخت و دست از مبارزه و مقاومت خود بر نخواهد داشت. ولي افسوس و هزار افسوس كه هنوز بعضي ها و بويژه كشورهاي عربي، به اين باور نرسيده اند و تصورمي كنند با بي توجهي به اوضاع مردم فلسطين و از طريق مذاكرات بيهوده و بي حاصل در لابي هاي صهيونيستي مي توانند مرهمي بر كهنه زخم 50 ساله اين ملت مظلوم و رنجديده بگذارند.
  سكوت مرگبار و عجيب كشورهاي مسلمان و مدعيان حقوق بشر در مقابل فجايع انساني كه در نوار غزه در حال رخ دادن است، انگشت حيرت بر دهان و غم سنگين و كشنده بر دل همه آزادگان و نوعدوستان جهان مي گذارد و هر مسلمان آزاده اي را به ياد جمله معروف سرورآزادگان دو عالم، حسين ابن علي(ع) مي اندازد كه در ميان لشگربه ظاهر مسلمان يزيد(لعن) فرمود:
  هل من ناصر ينصرني ( آيا كمك كننده اي است كه مرا ياري كند؟)
  ان لم یکن لکم دینُُ فکونو احراراً فی دنیاکم ( اگر دين نداريد لااقل در دنيا آزاده باشيد!)
  عجيبتر اينكه، كشور باصطلاح مسلمان مصر هم كه در همسايگي نوارغزه است، درها را به روي مردم مسلمان و بي پناه محاصره شده بسته و دريغ از كوچكترين كمك و فريادرسي!!
  تا به كي بايد به تماشاي اين همه ظلم و بي عدالتي و رنج و شكنجه پيرزنان و پيرمردان و كودكان مظلوم وبي پناه فلسطين بنشينيم و هيچ كاري نتوانيم از پيش ببريم؟! آيا وقت آن نرسيده كه بجاي اين همه تحليلها و مقالات و كنفرانسها به يك ريشه يابي اساسي و يافتن راه حلهاي بنياديين و اصولي بپردازيم واز كلي گوئيها و نظرات بعضا غيركارشناسي پرهيز كنيم. آيا حضرت امام (ره) نفرمودند اگر هرمسلمان يك سطل آب بر روي اسرائيل بريزد، او را آب خواهد برد؟ دستگاه ديپلماسي كشور به منظور رسيدن به اين آرمان بزرگ دراين چند سال چه برنامه هايي از منظر سياستهاي داخلي و همچنين سياستهاي خارجي و بين المللي تدوين و ارائه نموده است؟ كدام حرف و مطلب و طرح جديد را در اين خصوص در مجامع و كنفرانسهاي بين المللي ارائه كرده است؟ آيا رفتار و كردار و سياستهاي ما بعنوان ام القراي دنياي اسلام تا چه حد موجب كاهش و بازدارندگي جنايات رژيم صهيونيستي عليه ملت ستمديده فلسطين شده است؟
  به نظر ميرسد، ملت و كشور مظلوم فلسطين پس از تحمل نيم قرن آوارگي، جنگ، خونريزي، نسل كشي وقتل و غارت توسط رژيم غاصب صهيونيستي و در مقابل چشمان همه جهانيان، نياز به يك مرهم واقعي و دائمي دارد و اين مهم ميسر نخواهد شد مگربا همدلي، وحدت و همصدايي همه مسلمانان جهان و همه كشورهاي عربي. انشاءالله


صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود