اعلام آمادگي آيت‌الله مكارم شيرازي براي مناظره با وهابيون در رسانه‌هاي جهان
اعلام آمادگي آيت‌الله مكارم شيرازي براي مناظره با وهابيون در رسانه‌هاي

۶ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۲۰ , ۱۴
خبرگزاري انتخاب :
حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به برخي حركت‌هاي نابخردانه وهابي‌ها در مكه و مدينه گفت: آماده‌ايم با حضور رسانه‌هاي جهاني با وهابي‌هاي افراطي مناظره كنيم.


آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد، ششم آذر، در آغاز درس خارج خود با اشاره به برخي حركت‌هاي نابخردانه وهابي‌ها در سرزمين وحي گفت: در روزهاي اخير از مكه، مدينه و حجاز خبر مي‌رسد كه وهابي‌هاي افراطي در حركتي نابخردانه دست به اقدام‌هاي ناشايست دست زده‌اند.


وي با بيان اين كه مزاحمت‌هاي كلامي وهابي‌هاي متعصب به شيعيان در سال جاري كاهش يافته است، خاطر نشان كرد: متأسفانه وهابي‌هاي افراطي با انتشار كتاب‌هايي عليه شيعه اقدام به فحاشي و اهانت كرده‌اند كه از هيچ فرد عاقلي چنين حركتي شايسته نيست.


اين مرجع تقليد تأكيد كرد: اگر وهابي‌ها مي‌پندارند اين حركت‌ها شايسته و سخنانشان منطقي است، اجازه دهند تا شيعيان نيز در پاسخ به سخنان آنها كتاب‌هاي خود را در مكه و مدينه منتشر كنند تا همگان حقانيت را دريابند و بر اساس تفكر خود تصميم بگيرند.


وي در ادامه افزود: اين كه تنها وهابي‌ها با انتشار كتاب‌ها عليه شيعه به فحاشي در مكه و مدينه دست‌ زنند، هرگز از كسي پذيرفته نيست، اگر حق و حقانيت از شما است، چرا اجازه انتشار كتاب‌هاي شيعي را نمي‌دهيد!


آيت‌الله مكارم شيرازي، زائران خانه خدا را مهمانان الهي خواند و اظهار داشت: بر اساس قوانين بين‌المللي، كساني كه با مجوز وارد كشوري ‌شوند، مهمان آن كشورند، اسلام نيز بر اين قانون تأكيد دارد و مهمانان را ضيوف رحمان مي‌خواند؛ اما وهابي‌هاي افراطي كه خود دم از اسلام مي‌زنند به هيچ يك از اين قوانين پايبند نيستند.


وي ابراز داشت: طبق قوانين بين‌المللي در هيچ جايي جهان به مهمانان و يا به عبارتي گردشگران آن كشور اهانت و فحاشي و عليه آن‌ها كتاب منتشر نمي‌كنند؛ در حالي كه وهابي‌هاي متعصب همه اين قوانين را پايمال كردند.


اين مرجع تقليد، خطاب به وهابي‌هاي تندرو بيان داشت: مكه و مدينه از آن همه مسلمانان جهان است و تنها اختصاص به مذهب خاصي ندارد، اگر قرار است كه كتابي در اين منطقه منتشر شود، همه مسلمانان بايد اين كار را انجام دهند و در چنين شرايطي اين حركت‌ها جايز نيست.


وي تأكيد كرد: مكه و مدينه كه از آن همه مسلمانان است، چگونه وهابي‌ها افراطي مالكيت مكه و مدينه را از آن خود مي‌دانند و اقدام به چنين كار غيرمنطقي و ترور كوركورانه دست مي‌زنند.


اين مفسر قرآن كريم تصريح كرد: وهابي‌ها اگر حقانيت را از خود مي‌دانند،‌ ما آماده‌ايم با بزرگان آنها با حضور رسانه‌هاي جهاني به مناظره بپردازيم تا حقانيت حقيقي براي همگان مشخص شود.