صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شناخت موسیقی حرام از موسیقی حلال

نوشته
    1,076
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15

شناخت موسیقی حرام از موسیقی حلال

نام خداوند یکتا
    سلام خدا بر دوستان خدا
    شناخت موسیقی حرام از موسیقی حلال
    خیلی ساده
    موسیقی حلال : موسیقی که باعث ارامش انسان شود .
    موسیقی حرام : موسیقی که باعث تنش و ناارامی انسان شود ( اما انسانها اکثرا نمیدانند ) .
    و متاسفانه این نوع دوم موسیقی اصلا موسیقی نیست ! ؟
    چون موسیقی واقعی فقط همان موسیقی نوع اول یا حلالی است که به انسان لذت و ارامش خدایی میدهد انهم از راه حلال .
    اما این نوع دوم متاسفانه به اشتباه به نام موسیقی در دنیا رواج گرفته است که در اصل موسیقی نیست که شاید یک لذت کاذب و زود گذر و فانی و حرامی را در پی داشته باشد ! اما در طول مدت زمان کمی روی روح و روان انسان بسیاراثر منفی میگذارد ! حتی در جسم انسان و مغز انسان هم اثر منفی میگذارد .
    حتی چون گناهی هم در بر داشته البته ازنوع موسیقی های حرامی که نه تنها زیانبار است و باعث تنش میشود ( این یک گناه ! که هر انچه که ضررش بیشتر از نفعش باشد حرام است ) ! بلکه لهو و لعب و حتی نعوذبالله کفر اور و هوس انگیز و .... هم هست (این هم گناه دوم ) ! با این وجود انسان نه تنها در دنیا زیان روحی و جسمی میبیند حتی در اخرت هم گناهکار است و زیان کار ...!
    اما اینها همه از همان به اصطلاح موسیقی کاذب نوع دوم است ! حالا بشنوید از موسیقی واقعی و حلال :
    حضرت داود (ع ) ! همانند دنیا در بهشت هم برای بهشتیان به همراه موسیقی اواز میخواند با ان صدای اسمانی و زیبایی که دارند و بهشتیان لذت میبرند و ارامش ... ! موسیقی که انسان را از خدا و یاد خدا دور نمیکند !
    [/size]
    ویرایش توسط e.1_m : ۱۳۸۷/۰۹/۰۸ در ساعت ۲۳:۰۵
    هنگامي كه عذاب بر بني اسرائيل طولاني شد، چهل صبح به درگاه الهي "ضجه" و "گريه" كردند. پس خداوند به موسي و هارون وحي كرد كه آنها را از ظلم فرعون نجات دهند. پس [به واسطه اين دعا] خداوند 170 سال از دوران عذاب آنها را از بين برد (و در فرجشان تعجیل شد)

و سپس حضرت صادق سلام الله عليه فرمودند:

همينگونه شما (شیعیان) نيز اگر عمل نمائيد، خداوند فرج ما را خواهد رسانيد و اگر چنين نكنيد، امر به انتهاي خود مي‌رسد

2.  

نوشته
    46
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آقا خیلی حال کردم
    ممنون
    قمه زنى حرام و وهن به مذهب است

نوشته
    258
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من یک سوال داشتم نوحه موسیقیه ؟
    خاتمی گفته به من زنده باد دشمن من
    زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه؟ *** ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه؟
    تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا؟ ***من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه؟
    تو که مشغول مناجات و دعـــائی چه به من *** من که شب تا به سحر يکسره مستم به تو چه؟
    آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند ***تو که خشکی چه به من ، من که ترهستم به تو چه؟
    بسیجی واقعی همت بودو باکری

5. تشکر

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

پس تشخيص حلال يا حرام بودنش به خودمون بستگي داره كه كدوم موسيقي مايه آرامش ماست و كدومش مخل آرامش درسته ؟

بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

7. تشکر

نوشته
    1,076
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15

نام خداوند یکتا
    سلام خدا بر دوستان خدا

بله Bad Boy Blue فقط حرف زدن عادی موسیقی نیست و اگر یکم اهنگ به حرف زدن هم بدهیم میریم تو دستگاه موسیقی !
    rana اگر خودمان بتوانیم تشخیص درست بدهیم ! چون میشه به یه ارامش کاذب رسید اما از راه حرام یا از شعر حرام یا نوع صدای حرام یا نوع موزیک حرام و ....!!!! فقط ارامش انهم از راه حلال که میشه ارامش خدایی و واقعی !
    هنگامي كه عذاب بر بني اسرائيل طولاني شد، چهل صبح به درگاه الهي "ضجه" و "گريه" كردند. پس خداوند به موسي و هارون وحي كرد كه آنها را از ظلم فرعون نجات دهند. پس [به واسطه اين دعا] خداوند 170 سال از دوران عذاب آنها را از بين برد (و در فرجشان تعجیل شد)

همينگونه شما (شیعیان) نيز اگر عمل نمائيد، خداوند فرج ما را خواهد رسانيد و اگر چنين نكنيد، امر به انتهاي خود مي‌رسد

نوشته
    258
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط e.1_m نمایش پست
    نام خداوند یکتا
    سلام خدا بر دوستان خدا
    بله bad boy blue فقط حرف زدن عادی موسیقی نیست و اگر یکم اهنگ به حرف زدن هم بدهیم میریم تو دستگاه موسیقی !

من شنیدم که موسیقی که به آدم شادی بیش از حد یا غم بیش از حد بدهد حرام هست
    نوحه جزوه این نوع موسیقی ها نیست ؟
    خاتمی گفته به من زنده باد دشمن من
    زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه؟ *** ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه؟
    تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا؟ ***من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه؟
    تو که مشغول مناجات و دعـــائی چه به من *** من که شب تا به سحر يکسره مستم به تو چه؟
    آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند ***تو که خشکی چه به من ، من که ترهستم به تو چه؟
    بسیجی واقعی همت بودو باکری

10. تشکر

نوشته
    1,076
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15

درسته Bad Boy Blue اکثر نوحه ها هم مانند اکثر ترانه ها اشکال دارد و همانطور که خوانندگان فاسد زیاد شده اند مداح های چاپلوس و زیانکار و نادان هم زیاد شده است !
    حضرت علی در بهارالانوار فرموده اند :
    در نزدیکی های ظهور (که عراق هم به دست بیگانگان افتاده !!! ) !!! خواننده های فاسد و مداح های چاپلوس زیاد
    میشوند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امام صادق(ع) طي روايتي به جزئيات علائم و مفاسدي كه در آستانه انقلاب مهدي فراگير جامعه بشري مي گردد اشاره نموده اند كه گويي اين پيشگويي ها مربوط به همين قرن حاضر است
    و ديدي كه مداحي و چاپلوسي فراوان شده.

ویرایش توسط e.1_m : ۱۳۸۷/۰۹/۰۹ در ساعت ۱۵:۰۷

12. تشکرها 2

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط e.1_m نمایش پست
    نام خداوند یکتا
    سلام خدا بر دوستان خدا

بله bad boy blue فقط حرف زدن عادی موسیقی نیست و اگر یکم اهنگ به حرف زدن هم بدهیم میریم تو دستگاه موسیقی !
    rana اگر خودمان بتوانیم تشخیص درست بدهیم ! چون میشه به یه ارامش کاذب رسید اما از راه حرام یا از شعر حرام یا نوع صدای حرام یا نوع موزیک حرام و ....!!!! فقط ارامش انهم از راه حلال که میشه ارامش خدایی و واقعی !
    خوب يه موسيقي خدايي و واقعي چه خصوصياتي داره ؟از كجا مي شه فهميد آرامش واقعي است يا كاذب

بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

نوشته
    1,076
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15

rana خوب يه موسيقي خدايي و واقعي چه خصوصياتي داره ؟از كجا مي شه فهميد آرامش واقعي است يا كاذب
    موسیقی که شعرش غیر اخلاقی نباشد ! برای مردان صدای زن نباشد ! موزیکش لهو و لعب و هوس انگیز و ... نباشد و زمانی که گوش میدهی حتی به فکر خطا و گناه هم نیاندازد یعنی اینکه فکرت را منحرف نکند و ... !
    اگر این خصوصیات را داشت و به ارامش رسیدی بدان این ارامش واقعیست نه کاذب !!

ویرایش توسط e.1_m : ۱۳۸۷/۰۹/۰۹ در ساعت ۱۵:۵۱

نوشته
    1,076
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15

ای عشق یکتا ! روزگاری من در پی ارامش بودم ! اما از زمانی که در پی تو شدم ! این ارامش است که در پی من است !!!

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری