جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا فاطمه (س) و علي (ع) در مدت زندگي با هم هيچ اختلافي نداشتند ....

نوشته
    100
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

آيا فاطمه (س) و علي (ع) در مدت زندگي با هم هيچ اختلافي نداشتند ....

آيا فاطمه (س) و علي (ع) در مدت زندگي با هم هيچ اختلافي نداشتند اگر نه چگونه ميشود اينگونه بود؟

وخدايي كه در اين نزديكي ست

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیلا نمایش پست
    آيا فاطمه (س) و علي (ع) در مدت زندگي با هم هيچ اختلافي نداشتند اگر نه چگونه ميشود اينگونه بود؟

با سلام خدمت همه دوستان وسرکارخانم سهیلا
    من بیشتر دوست دارم دوستان وارد بحث شوند ولی به خواست سرکارخانم سهیلا ؛ بنده مطالبی را عرض می کنم .
    در زندگی آقا علی (ع) وفاطمه زهرا (س) که به حق بهترین الگو برای زندگی همه زنان ومردان وهمسران می باشد، آنقدر زیبایی ها وجود دارد که نشانه عشق این دو عزیز به یکدیگر بوده است.
    البته ما به خاطر مقام عصمتی این دو بزرگوار دارند وهرگز دچار خطا هم در زندگی نمی شوند نمی توانیم زندگیهایمان را به عینه با زندگی آنها مقایسه کنیم.ولی از آنجا که خداوند آنها وسایر ائمه را الگوی ما قرار داده اند لذا وظیفه ماست که از رفتار واخلاق آنها الگوگیری کنیم.
    اینکه سوال کردید چگونه ما میتوانیم مثل آنها زندگی کنیم که اختلافی با هم نداشته باشیم؟باید عرض کنم اصلا امکان ندارد که بین ما انسانهای عادی اختلاف نباشد.چون هرکسی برای خودش سلیقه ای دارد ، هرکسی بزرگ شده فرهنگ خاصی است و... ولی می شود کاری کرد که این اختلافات در زندگی را کنترل کرد و به تفاهم نزدیک کرد.برای این اینکه زندگی زیبا وشیرینی داشته باشیم بهترین راه این است که از زندگی علی(ع) وفاطمه(س)الگو بگیریم.ببینیم آنها در زندگی چگونه رفتار می کردند مثلا زندگی فاطمه زهرا را بعداز ازدواج مورد توجه قرار دهیم وببینیم آیین زندگی ایشان در تربیت فرزند چکونه بوده است ویا در اطاعت از شوهر چکونه رفتار می کردندویادر رعایت اقتصاد خانواده چکونه عمل می کردندویادر بعد عبادتی ومعرفتی چگونه عمل می کردند ویادر مورد عفاف وپاکدامنی شون چگونه بوده اندو....که همه اینها باعث می شود انسان در زندگی دارای برنامه صحیحی باشد .در مقابل مردها هم باید به نوع برخورد علی(ع) با همسرشان ورسیدگی به امور خانواده واحترام وابراز علاقه کردن ایشان به همسر و..توجه کنند.ریشه همه اختلافات عدم درک یکدیگر است .وبه خاطر همین بین زهرا وعلی اختلافی نبود چون همدیگر را درک می کردند.
    اگر زن ومرد یکدیگر را درک کنند وهردو از زندگی یک تعریف داشته باشند ، دیگر اختلافی هم اگر باشد به راحتی تبدیل به تفاهم می شود.لذا زن ومرد قبل از ازدواج باید در انتخاب همسر دقت کند تا همسری را اختیار کند که هم کفو او باشد یعنی درک متقابل
    از یکدیگر داشته باشند.....بحث دراین باره زیاد است که انشاءالله دوستان دیگر هم برای پر بار شدن این بحث کمک می کنند
    موفق باشید

ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۷/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۳:۲۴
    مولایم علی فرموند:
    يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
    هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
    چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

5. تشکرها 4

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مولایمان علی (ع) و فاطمه (س) معصوم هستند...و تربیت شده توسط حضرت رسول (ص) پس بنابراین این دو انسان کامل و پاک و بهشتی با هم اختلاف نداشتند و هیچ عقل سلیمی نمیتواند بودن اختلاف بین این دو انسان بهشتی را قبول کند.
    007

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری