جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تا حالا شده دلتون برای پیامبری بسوزه؟

نوشته
    163
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تا حالا شده دلتون برای پیامبری بسوزه؟

تو ی آیه های قران خیلی جاها آدمی احساس میکنه بشریت به اولیاء خدا ظلم های بزرگی کردن، و نتیجه اش هم اینه که بشریت در طول تاریخ رفوزه شده و تا حالا کسی نتونسته بگه که اکثر بشریت بر خیر و عافیتند.
    توی این تایپک من میخوام به آیه های قرآنی اشاره کنیم که نشانه ظلم و ستم آدمی در حق رسولان و انبیاء است و البته در حقیقت ظلم در حق خودمون.

تا حالا شده آیه ای از قرآن رو بخونید و برای شخصی دلتون بسوزه؟

2.  

نوشته
    163
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

24 سوره مبارکه مائده : (قالوا یا موسی انّا لن ندخلها ابداً ما داموا فیها، فاذهب انت و ربک فقاتلا انا ههنا قاعدون)
    ترجمه خودم: گفتند ای موسی بدرستیکه ما هرگز داخل نمی شویم در آن (شهر) تا مادامی که آنها(دشمنان ما) در آنند، پس تو و پروردگارت بروید و بجنگید با آنان بدرستیکه ما اینجا می نشینیم (نشستگانیم).
    بعد از قضیه نجات بنی اسرائیل از فرعون و قبطیان و ایرادهای بیهوده این قوم، کار به اینجا رسیده که آنها برای مقابله با دشمن آمده و به دستور پیامبرشان باید به شهر خود بروند و پس از جنگ شهر خود را بازپس گیرند، ولی جواب بنی اسرائیل به حضرت موسی (بنده خدا) اینه که تو با پروردگارت برید و ما اینجا منتظر میمونیم و حاظر نیستیم برای راحتی خودمون حتی اندکی تلاش کنیم.
    بعد از این همه قصه خوندن در مورد خدا و ایمان به آخرت دوباره برگشتند به حضرت موسی میگویند: تو با پرودگارت، نمیگن تو با پروردگارمون!!!!
    آخه آدمی اینقدر بی مسئولیت!!! اینقدر تنبل، اینقدر بی ....
    ویرایش توسط دختر خوب : ۱۳۸۷/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۹:۵۰

نوشته
    163
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حضرت لوط
    بعد از قضیه رفتار ناشایست و قبیح قوم لوط (همجنس بازی) و ورود چند فرشته با تجسم به صورت انسانی زیبا به شهر و بعد از آن، ورود به خانه حضرت لوط برای امتحان قوم به هدف هدایت، کار به اینجا میرسه که مردان قوم میخواستند به آن دو فرشته متعرض بشوند و حضرت لوط (بنده خدا) به خاطر جلوگیری از انجام گناه توسط مردم حاضر میشه به دختران خودش در طبق اخلاص چوب حراج بزنه و در عوض جلوگیری از گناه به مردان هدیه بده:
    (قال انّ هوءلاء بناتی ان کنتم فاعلین) گفت: این دختران من، اگر میخواهید کار صحیحی انجام دهید (با آنها ازدواج کنید و از گناه بپرهیزید).

ویرایش توسط دختر خوب : ۱۳۸۷/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۹:۵۱

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

در داستان خضر و موسی...نمی دونم چرا یه جورایی دلم برای حضرت موسی می سوزه!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من دلم برای حضرت محمد (ص)میسوزه .چون خیلی سخته ایینی به کمال اسلام رو به مردم جاهل عرضه کرد و هدایت مردم به کاملترین دین باید خیلی سخت باشه.دلیل بعدیم اینه که چون ایشون به جهان مشرف بودند و معرفت کامل داشتند حتما میدونستن که بعد از ایشون چه بلایی سر دخترشون و چندین و چند نسل بعد از ایشون که همه پاک ترین گلهای زمین بودن میاد .اما با وجود این معرفت باز هم دربرابر امر الهی مطیع و صبور بودند

نوشته
    168
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تمام انبيا در انجام رسالت خود دچار مشكل و سختي زياد شده اند ولي اين گونه امور بر حسب ظاهر سخت و براي آنان بخاطر اينكه كارشان در راه رضايت خدا بوده شيرين و گواراست.
    من دلم براي پي كننده ناقه صالح ، براي سامري ، براي قابيل براي پسر نوح ،براي ابولهب بدبخت مي سوزه كه الان دارن پدرشون در ميارن
    من دلم براي خودم مي سوزه كه اين قران را كه براي تك تك افراد بشر نازل شده درست درك نكردم
    از طرفي با احساس دروني ، دلم براي خدا مي سوزه كه يه همچي موجوداتي هستند كه نه شناختنش نه قدر فرستاده هاش رو دانستند.
    من دلم براي همه چي و همه كس مي سوزه

قال الله تعالی

اليس الله بكاف عبده

آيا خداوند براي بنده كافي نيست

تلاش کن چیزی را که دوست داری بدست آوری
    وگرنه مجبور می شوی
    چیزی را که بدست آوردی دوست داشته باشی

نوشته
    163
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

138 اعراف (وَ جَاوَزْنَا بِبَنىِ إِسْرَ ءِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْاْ عَلىَ‏ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلىَ أَصْنَامٍ لَّهُمْ قَالُواْ يَامُوسىَ اجْعَل لَّنَا إِلَاهًا كَمَا لهَُمْ ءَالِهَة)
    نخستين حادثه مهم اين بود كه خداوند از طريق اعجاز، بنى اسرائيل را از وسط دريا عبور داد ولى فرعون و فرعونيان را غرق كرد. بنى اسرائيل به همراهى موسى از دست فرعونيان فرار كردند و تحت تعقيب فرعون و سپاه او قرار گرفتند. آنان به دريا رسيدند و هيچ گونه كشتى در اختيار نداشتند. نزديك بود كه به دست فرعونيان بيفتند كه خداوند به موسى دستور داد عصاى خود را به دريا بزن و او چنين كرد و دريا شكافته شد و آبها كنار رفت و موسى و بنى اسرائيل وارد دريا شدند و با موفقيت از دريا عبور كردند. اين جريان در سوره شعراء، آيات 63- 67 آمده است.
    پس از عبور موفقيت آميز بنى اسرائيل از دريا، آنها با گروهى روبرو شدند كه بتهايى داشتند و آنها را مى‏پرستيدند. و بتهاى آنان به شكل گوساله بود. بنى اسرائيل در مصر نيز بت پرستى و گوساله پرستى را ديده بودند بنابراین گروهى از آنان پيش حضرت موسى (علی نبینا و آله و علیه السلام) آمدند و خواستار آن شدند كه موسى براى آنها بت و خدايانى مانند اين بتها قرار بدهد تا آنها را عبادت كنند (یعنی حضرت موسی براشون بت بتراشه و اونها رو به شرک دعوت کنه)!!!!!! یعنی مصداق کار حضرت موسی، تو گوش خر یاسین خوندن بوده، به قول جنوبی ها یه اصطلاح دارن میگن: (سی کر بگو، سی کور برقص)
    روزی یکی از یهودیان به حضرت على عليه السّلام گفت: بعد از پيامبرتان سى سال درنگ نكرديد تا به روى هم شمشير كشيديد، امام در جواب فرمود: شما قدمهايتان از آب دريا خشك نشده بود كه گفتيد: يا مُوسَى اجْعَلْ لَنا إِلهاً كَما لَهُمْ آلِهَةٌ

9. تشکر

نوشته
    163
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیه 40 سوره مبارکه هود
    (وَ مَا ءَامَنَ مَعَهُ إِلَّا قَلِيل‏)
    و جز عده اندکی همراه او ایمان نیاوردند.
    هنگام نزول عذاب بر سر قوم نوح، در روایات داریم فقط 80 نفر با حضرت نوح سوار بر کشتی شدند یعنی فقط 80 نفر به حضرت نوح و یگانگی خدا ایمان آوردند. و این تعداد کم ایمان آورندگان، دل آدمی رو می سوزونه. حضرت نوح علی نبینا و آله و علیه السلام بعد از 950 سال پیامبری و رسالت (الف سنین الا خمسین عاماً) فقط موفق به هدایت 80 نفر شدند!!!!

11. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری