جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فيلم فتنه و فراتر از فتنه

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۵
  نوشته
  742
  مورد تشکر
  1,784 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  119

  فيلم فتنه و فراتر از فتنه
  در اوائل فروردین سال 1387 گرت ویلدرز ، رهبر حزب "برای آزادی"‌ و نماینده پارلمان هلند ، پس از جنجال رسانه ای فراوان فیلمی ضد اسلامی را با نام فتنه (Fitna) منتشر ساخت . این فیلم 15 دقیقه ای براي اهانت به قرآن و مسلمانان ساخته شده‌است . اسلام را خشونت‌طلب و دشمن آزادی و مسلمانان را تروریست معرفی می‌کند و قرآن را منشاء حملات تروریستی و دیگر خشونت‌ها می‌داند. پس از اینکه بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی هلند از پخش آن امتناع کردند ، وبسایت ویدئویی لایولیک به دو زبان انگلیسی و هلندی آن را منتشر كرد.
  در آغازفیلم پیامبر اسلام را (بصورت همان کاریکاتور جنجالی دانمارکی)که بمبی ساعتی بالای سرش در حال انفجار است نمایش می‌دهد .
  و تلاش مي كند كه اعلام كند قرآن، يهودي ستيزي و حمله هاي تروريستي وکشتن و سربريدن و سوزاندن غير مسلمانها را ترویج می دهد و دين اسلام بدین وسیله مي خواهد با کشتن طرفداران ساير اديان بر دنيا غلبه يابد.
  در ابتدای فیلم آیه۶۰ سوره انفال (و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة و من رباط الخيل ترهبون به عدو الله و عدوكم) تلاوت میشود و در ترجمه ، از واژه "ترهبون" كه به معناي ايجاد هيبت نظامي براي دفع حملات احتمالي است را به ترور کردن تعبیر مي كند و در پی آن ، صحنه حملات ۱۱ سپتامبر نشان داده می شود تا به مخاطب الغا کند قرآن چنين زمينه اي را فراهم كرده است( در حالی که ترهبون به معنای ایجاد هیبت نظامی برای دفع حمله احتمالی دشمن است.)
  سپس آیه " انّ الذين كفروا بآياتنا سوف نصليهم نارا" (نسا 56) تلاوت می شود و با مغالطه های تصویری و نشان دادن تصاویر اجساد سوخته در قبل و بعد از آن ، در صدد الغاء این نکته است که در قران آمده مسلمانان باید کافران را در آتش بسوزانند.(در حالی که این آیه در اوصاف روز قیامت و جهنم است که فصل مشترک اعتقاد تمام ادیان الهی است .)
  در طول فیلم سخنرانی‌هایی (از شخصیت‌های عرب) پخش میشود که مخالفتشان را با غیرمسلمین و یهودیان ابراز میکنند. در صحنه‌هایی از فیلم برخی افراط گرایان مسلمان تابلوهایی بردست دارند که بر آن نوشته شده‌است: «رحمت خداوند بر هیتلر» و یا «برای یک هلوکاست واقعی آماده باشید.» فیلم مسلمانان را به نازی‌ها تشبیه می کند و در ادامه آرم استرانگ پيمان کار آمريکايي (که در شهریور 83 به دست نيروهاي القاعده سربريده شد و فيلم آن نيز در اينترنت منتشر شد)را نشان میدهد وسپس صحنه‌هایی از "تئو ون گوگ" کارگردان هلندی که در سال ۲۰۰۴ به دست بنیادگرایان اسلامی به قتل رسید به نمایش در می آید .
  دربخشي ديگر قصد دارد مخاطبان را قانع کند که دين اسلام مي خواهد با کشتن طرفداران ساير اديان بر دنيا غلبه کند.بدین منظور صحنه هایی را نمایش میدهد که در آن برخی از مسلمانان میگویند اسلام تمام اروپا و آمریکا را فتح خواهد کرد و بر جهان پیروز و مسلّط خواهد شدو همچنین در بخشی از فیلم تصویر دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، نمایش‌داده‌می‌شود که در سخنرانی خود می‌گوید: «تردید نکنید که انشاءالله اسلام همه قلّه‌های جهان را فتح خواهد کرد.» و با استناد به آن نتیجه گیری میکند که مسلمانان با کشتار و ترور در فکر تسلط بر تمام جهان هستند.(در حالی که این سخنرانان ظهور منجی را نوید میدهند که همه ادیان در انتظار منجی موعودشان هستند.)
  فیلم در ادامه به پدیده افزایش جمعیت مسلمانان در اروپا و کشور هلند می‌پردازد و در آماری میگوید: در سال 1909 تنها 54 مسلمان در هلند زندگی میکرد (و در سال 1960 این عدد به 1399 مسلمان رسید اما در جهش ناگهانی در سال 1990 این تعداد به 458000 مسلمان رسید)و در سال 2004 به 944000 مسلمان رسیده و نزدیک به یک میلیون از جمعیت شانزده و نیم میلیون نفری هلند مسلمانند. (این رقم در سال 2007 در کل اروپا 54 میلیون نفر مسلمان است رقمی که در کل تاریخ اروپا بی سابقه بوده است).
  سپس در تصاویری ، آینده هلند را در صورت تسلط مسلمانان همراه با تصاویری از قمه‌زنی کودکان و آزار زنان نمایش می دهد و نتیجه گیری میکند که در صورت تسلط مسلمانان آینده هلند اینچنین خواهد بود.
  در پایان، فردی یکی از صفحات قرآن را به دست میگیرد، تصویر تیره میشود و صدای پاره شدن کاغذ پخش می‌شودو سپس متنی خوانده می شود که: «صدایی که شما شنیدید صدای پاره‌شدن برگی از دفترچه تلفن بود. این وظیفه من نیست؛ بلکه وظیفه مسلمانان است که آیات تنفرآمیز را از قرآن پاره کرده و به دور بیندازند
  و سپس مینویسد : مسلمانان از شما [مردم جهان] می‌خواهند جا را برای رشد اسلام باز کنید ولی اسلام امکان رشد را برای شما باز نمی‌گذارد. حکومت اصرار می‌کند که شما به اسلام احترام بگذارید امّا اسلام به شما احترام نمی‌گذارد. اسلام می‌خواهد حکومت کند، ما را مطیع کند و به دنبال نابود کردن تمدن غربی ماست.
  در سال ۱۹۴۵ نازیسم در اروپا شکست خورد و در سال ۱۹۸۹ کمونیسم در اروپا؛ و اکنون باید ایدئولوژی اسلامی شکست بخورد.»
  در نهایت این فیلم که با یک توهین (کاریکاتور پیامبر اسلام) و با یک اهانت(پاره کردن قران) در حالی که به هیچ وجه موفق نمی شود جلوه منطقی به خود بگیرد ، خاتمه می یابد .
  از ويژگي ها اين كه سازنده فيلم ، حركت های افراطی وهابیون را به عنوان نماد اسلام به تصویر میكشد و در یک پلن بلافاصله پس از نشان دادن جنایات وهابیون ، نموداری را که بیانگر رشد عددی مسلمانان است را نشان میدهد تا به مخاطب تلقین کند که هر کس که جزو این آمار است متعلق به همان جنایتکاران است. در حالی كه جریان وهابیت هیچ ارتباطی با اسلام و مسلمانان ندارد و همانطور که رفتار این فرقه افراطی کوچک نشان داده اولویت اول ایشان ریختن خون مسلمانان است . و زدن همه‌ی مسلمان با یک چوب واقعا در ماهیت چه فرقی با روش تکفیرکنندگان متعصب مذهبی دارد؟

  تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: beyond fitneh.gif
مشاهده: 218
حجم: 41.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: beyondfitna2.gif
مشاهده: 261
حجم: 78.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: beyondfitna3.gif
مشاهده: 239
حجم: 10.1 کیلو بایت  


 2. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۵
  نوشته
  742
  مورد تشکر
  1,784 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  119

  فيلم فتنه و فراتر از فتنهbeyond fitna
  پس از انتشار فيلم موهن "فتنه" که توسط نماينده افراطي پارلمان هلندساخته شد. NGO اسلام و مسيحيت در اقدامي سريع اقدام به تهيه مستندي به نام "فراتر از فتنه" نمود. خبر ساخت این فیلم در دنيا بازتاب وسيعي داشت به طوری که صدها هزار سايت ،خبر گزاري ،تلويزيون وروزنامه اين خبر را به نحو گسترده‌اي پوشش دادند. به منظور دسترسي آسانتر مردم جهان به اخبار اين فيلم ،
  پايگاه اطلاع رساني اسلام و مسيحيت به 9 زبان زنده راه اندازي شد. كه مطالب فوق از همين سايت نقل شده است.
  پس از اين كار حدود صدها هزار سايت، وبلاگ، خبرگزاري، شبکه تلويزيوني و روزنامه در دنيا خبر اکران فیلم ‌را پوشش دادند.
  خبرگزاري‌هاي رسمي بیشتر کشورهاي دنيا وشبکه‌هاي مهم تلويزيوني مانند فاکس نيوز آمريکا، سي بي اس، سي ان ان، يوميوري ژاپن، فرانس پرس، يورو نيوز، الجزيره و...به انتشار خبر و تحليل و بررسي درباره آن پرداختند . اين فيلم تاکنون ميليون ها بار دانلود و در هزاران سايت نيز اکران شده است .
  شما هم آن را از لينك زير دانلود كنيد دانلود فيلم فراتر از فتنه beyond fitna
  ضمنا مي توانيد مستقيما از همين جا آن را ببينيد
  تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: beyondfitna4.gif
مشاهده: 2315
حجم: 33.3 کیلو بایت  
  ویرایش توسط Masoomi : ۱۳۸۸/۰۸/۰۹ در ساعت ۱۱:۳۰


 3. #3
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۵
  نوشته
  742
  مورد تشکر
  1,784 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  119

  بازتاب جهاني فيلم فراتر از فتنه
  همانطور كه در پست هاي قبلي اشاره كردم ساخت فيلم فراتر از فتنه بازتاب گسترده اي داشت
  به ويژه اين كه در اين فيلم هيچگونه اهانتي به اديان مسيحيت و يهوديت نداشت
  از اين رو گروه هاي مختلفي از يهودي ها و مسيحي ها را نيز وادار كرد تا درمقابل ساخت فيلم فتنه واكنش نشان دهند
  اين فيلم كه در حوزه علميه قم ساخته شد نقش بسزايي در خاموش كردن آتش فتنه داشت.
  ضمن تشكراز سايت اسلام و مسيحيت كه اين اطلاعات را در اختيار ما قرار دادند

  بازتاب آن را در فايل پي دي اف دريافت كنيد
  فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده


 4. #4
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۵
  نوشته
  742
  مورد تشکر
  1,784 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  119

  بازتاب فیلم فراتراز فتنه
  برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند فایل بازتاب را دریافت کنند مطالب را کم کم در قالب چند پست تقدیم می کنم
  بازتاب فیلم فراتر از فتنه در انگلیس و فرانسه
  انگلیس: فیلم فراتر از فتنه تنها پاسخ مثبت به فتنه بود
  فیلم فراتر از فتنه در مدت کوتاهی پس از اکران توانست جایگاه خود را در کشور انگلستان باز کند و در این کشور مخاطبان خوبی پیدا کند. سایت .religiouswatch.در این باره نوشت : فیلم فراتر از فتنه قبل از اینکه پاسخی به ویلدرز نماینده افراطی مجلس هلند باشد پاسخی به پاپ بندیکت شانزدهم بود که اسلام را دین خشونت معرفی نموده بود . سایت .p30group.com از فراتر از فتنه به عنوان تنها کار مثبتی که در پاسخ به فتنه انجام شد یاد کرد و پایگاه اطلاع رسانی مارتین فرست مدعی شد که فیلم فراتر از فتنه نمیتواند ساخته یک گروه مردمی باشد و حتما از جانب حکومت ایران حمایت شده است سایت .mediawatchwatch.org.uk نیز از فراتر از فتنه با عنوان انتقام ایرانی یاد کرد

  فرانسه: فراتر از فتنه شروع یک انتفاضه ایرانی است
  پایگاه اطلاع رسانی وب چرچ فرانسه نوشت : گروه غیر دولتی ایرانی اسلام و مسیحیت در پاسخ به فیلم فتنه فیلمی را تهیه کرده که به فرانسوی "Au dela de Fitna" خوانده میشود . مردم فرانسه موضع متفاوتی در برابر فیلم فراتر از فتنه اتخاذ کردند. برخی از نظرات مردم فرانسه بدین شرح است . حزيران نوشت: نباید نسبت به ادیان دیگر و نژاد های دیگر منزجر باشیم چه برسد به اینکه به آنها اهانت کنیم.-. دیوید نیز گفت :واقعیت این است که قضیه فلسطین باعث این همه دشمنی بر علیه غرب شده و القاعده هم از این فرصت استفاده میکنه من تنها هستم ولی این فریاد من است که غرب باید در سیاست های خود تجدید نظر کند .- .سموئيل نوشت: فیلم فراتر از فتنه توانست غرب را به تمسخر بگیرد و جهان اسلام در برابر فیلم فتنه متحد شد و دچار اختلافات فرقه ای نشدند و هر کس با دقت نگاه کند میفهمد که این به نفع ما نبود .بالانسیگا نوشت :ریشه ترورهای اسلام گرایان ، در فلسطین و عراق است و باعث تاسف است که این دور تروریسم اسلامی سر نخش به ایالات متحده آمریکا میرسد . .برخی از مردم فرانسه از فیلم فراتر از فتنه با عنوان انتفاضه جدید یاد کردند .
  ادامه دارد.........

 5. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود