جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي
  شيعه مذهبي مبارزه با ظلم و بي عدالتي است. امام حسين پرچمدار مبارزه با ظلم و استعمار بود كه در همين راه شهيد شد و به شيعيان درس آزادگي و مبارزه با استعمار و استكبار و ظلم را داد.
  انقلاب اسلامي ايران يكي از اثرات مبارزه شيعه با استعمارگران و ظالمان تاريخ است. تا جايي كه اكنون آمريكا و هم پيمانانش ايران و شيعه را بزرگترين دشمن خودشان ميدانند چرا كه دست آن ها را كه به منابع مالي و معنوي كشورمان دست درازي كرده بود قطع كرد.
  انقلاب اسلامي ايران تولد دوباره تفكر شيعه در عرصه جهاني بود. تا قبل از انقلاب اسلامي ايران مردم دنيا چيزي از اسلام و شيعه نميدانست. آن ها اسلام را به درستي نمي شناختند و حتي چيزي از شيعه به گوششان نخورده بود. اما اكنون همه مردم دنيا شيعه را ميشناسند. آن ها ميدانند تفكري وجود دارد كه در برابر بزرگترين قلدر عالم ايستاده و آن را از زانو در آورده است. حالا همه ميدانند براي مظلومان عالم اميدي وجود دارد كه با كمك آن مي توانند فرعون هاي زمان را شكست دهند.

  شيعه در جهان
  در دنيا كشورهايي هستند كه بيشتر جمعيت آن، و يا بخشي از جمعيت آن را شيعيان تشكيل مي دهند. تا همين 30 سال قبل در دنيا شيعه اجازه دخالت در هيچ چيزي را نداشت و حتي نمي توانست حقوق خودش را دريافت كند اما انقلاب اسلامي ايران اميد را به دل هاي شيعيان برگرداند. اكنون كشور ايران كه اكثر جمعيت آن شيعه هستند تنها حكومت دنيا است كه فرياد عدالت و حق طلبي سر مي دهد و در برابر ظالماني چون آمريكا و اسرائيل ايستادگي ميكند.
  در كشوري چون لبنان كه تا چندي قبل شلاق اسرائيل را تحمل مي كرد شيعه گروه بزرگي با نام "حزب الله" به وجود آورد و در برابر ظلم اسرائيل ايستادگي و كرد و سال قبل در جنگ 33 روزه اسرائيل را در كمال نا باوري شكست داد و دولت آمريكا را به وحشت انداخت.
  در كشورهايي چون عراق، عربستان، قطر، كويت، امارات متحده عربي، بحرين، افغانستان، پاكستان، جمهوري آذربايجان شيعيان شخصيت واقعي خود را دوباره به دست آورده و فعاليت هاي سياسي و اجتماعي و اقتصادي گسترده اي راه انداخته اند تا جايي كه منطقه خاورميانه كه بزرگترين منبع انرژي جهان( نفت) است حالا منبع انرژي عظيم شيعه شده است.

  غرب در بن بست
  سال هاست كه انسان ها در غرب با پوچي زندگي ميكنند و با سياست هاي دولت هاي غربي دين و اخلاق در غرب آنقدر كم رنگ شده است كه انسان ها به بن بست رسيده اند. در غرب مردم انگيزه اي براي تلاش و فعاليت جز به دست آوردن ماديات ندارند، براي همين ادم هاي زيادي در اروپا و آمريكا به دنيال تفكري هستند كه به زندگي آن ها معنا ببخشد. شيعه تفكري است كه به زندگي ها معنا مي بخشد و انسان ها را از بن بست هاي فكري رها ميكند. در چند سال گذشته جوانان بسياري در كشورهاي مختلف اروپايي با جستجوي حقيقت به تفكر شيعه رسيده و علاوه بر اينكه شيعه شده اند، مراكزي هم براي گسترش شيعه در اروژا ايجاد كرده اند. نمونه بارز شیعه شدگان ایتالیا شهید ادواردو آنیلی ( مهدی ) فرزند یکی از بزرگ ترین ثروتمندان جهان است که بعد از آشنایی با قرآن و ارتباط با بچه های انجمن اسلامی ایتالیا و افراد سفارت ایران و آشنایی با بعضی از مسلمانان آمریکا شیعه می شود و حتی با امام خمینی (ره) نیز دیدار می کند، ادواردو که تنها وارث میلیاردی پدر بود به علت گرایش به اسلام؛ صهیونیست ها به او تهمت جنون زده و در یک سانحه ساختگی او را به شهادت می رسانند و پسرعموی او را که یک یهودی صهیونیست می باشد را رسماً به عنوان وارث آنیلی به ثبت می رسانند.
  موسسه المهدی از جمله مراكز فعال ایتالیا است که جوانان شیعه شده ایتالیایی آن را تاسيس كرده اند و به ترويج معارف شيعه در قلب اروپا در كنار پايتخت مسيحيت نموده اند.
  در كشورهاي ديگر چون آلمان، انگليس، فرانسه و ... جوانان بسياري شيعه شده اند و پنجره معراف شيعه را به روي مردم كشورشان گشوده اند.

  بارقه هاي اميد
  بارقه هاي اميد در تمام كشورها به چشم مي خورد و شيعه به آرامي در دل ها نفوذ كرده و فكرها را براي آزادي انسان از بندها و حركت او به سوي رشد و تكامل آماده مي كند.
  تركيه:
  از زمان تسلط تفكر انگليس در تركيه از بين بردن دين به دست آتاتورك (همزمان با رضا شاه پهلوي در ايران) شروع شد و حزب لائيك همه اركان دولت و دانشگاه ها و ... را بي دين كرد، اما بعد از انقلاب اسلامي تفكر شيعه و مبارزه با ظلم در جامعه تركيه هم شروع شد و بارقه هاي اميد به چشم خورد تا جايي كه حزب اسلامگرا در اين كشور به حكومت رسيد و بسياري از موانعي كه آتاتورك براي فعاليت مسلمانان و شيعيان ايجاد كرده بود از بين رفت، با رشد فعال شدن دين در تركيه قابل پيش بيني است كه تفكر اسلامي به طور كامل در تركيه حاكم خواهد شد.
  مصر:
  چند قرن قبل تفكر شيعي (دولت فاطمي) در مصر حكومت مي كرد اما با توطئه هاي فراوان شيعه در اين كشور منزوي شد. وقوع انقلاب اسلامي ايران منجر به فعال شدن گروه هاي آزادي خواه و عدالت طلب در مصر شد كه زمينه فكري آن ها تفكر شيعه بود. گروه "اخوان‌المسلمين" يكي از آن ها بود كه در كشور مصر تحت تاثير انقلاب اسلامي ايران، گروههاي اسلامي بارديگر فعال شدند و "خالد اسلامبولي" از افسران برجسته وابسته به يكي از اين گروه ها "انورسادات" رييس جمهوري مصر و امضاكننده پيمان ننگين "كمپ ديويد " با رژيم صهيونيستي را ترور كرد.
  پاكستان:
  در چند سال گذشته تفكر شيعي در پاكستان رشد بسياري كرده و نهضت "اجراي فقه جعفري " بخشي از نتيجه فعال شدن تفكر شيعه در پاكستان است كه روز به روز بيشتر از قبل سياست ها و جامعه پاكستان را تحت تاثير قرار مي دهد.
  فلسطين:
  شیعیان که در فلسطین مستقر بودند در طول سالهای فترت ارتباط خود با لبنان به عنوان یکی از مراکز مهم شیعی را حفظ کردند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این ارتباط تنگ تر شد. جهاد اسلامی به عنوان شیعی ترین جنبش فلسطینی پیوند مستحکمی را با حزب الله و ایران برقرار کرد و به همین واسطه نقش مهمی را در گسترش شیعه در این کشور داشت. شهید فتحی شقاقی دبیر کل پیشین این جنبش و حامی جدی انقلاب اسلامی بارها اعلام کرد که از دهه هفتاد بود که با اسلام انقلابی از طریق آثار امام خمینی و آیت الله محمد باقر صدر آشنا شدیم.
  همچنين تشکلی تحت عنوان اتحاد الشباب الاسلامی(اتحادیه جوانان اسلام) در بیت الحم پا گرفت که جمعیتی خیریه با رویکردی تبلیغی بود. این گروه اقدام به تاسیس درمانگاه خیریه الاحسان، درمانگاه السبیل، مرکز جراجی نقاءالدوحه، مدرسه النقاء و مرکز زنان کردند و مضاف بر آن دوره های آموزشی قرآن را در مساجد و موسسات براه انداختند که نقش مهمی در گسترش تشیع داشت.
  شيعه به آرامي در فلسطين رشد مي كند و همين از عوامل ايستادگي فلسطينيان در برابر تجاوزات صهيونيست ها است. اكنون همه مي دانند كه تشيع بزرگ ترين عامل ايستادگي در برابر صهيونيست ها در جهان است.

  تشيع اميد مردم آفريقا
  قرن ها استعمارگران غربي به آفريقا به عنوان منبع مواد خام نگاه كرده و منابع و ثروت هاي مردم آن را به غارت بردند و با تبليغات فراوان آن ها را در بي خبري و رنج و ناداني نگه داشتند.
  اكنون آفريقا با وجود منابع عظيم معدني و ثروت هاي فراوان در فقر و بدبختي به سر مي برد. همين باعث شده مردم آفريقا براي نجات از اين بدبختي تلاش كنند و دست استعمارگران را در سر خود كنار بزنند.از آن جايي كه مردم آفريقا شاهد بوده اند اسلام و شيعه به خوبي توانسته است در برابر استعمارگران در دنيا ايستادگي كند، فرهنگ شيعه در ميان مردم آفريقا مطرح شده و گسترش يافته است.
  پیش از این در آفريقا برخي فكر مي‌كردند تشيع فرقه‌اي خارج از اسلام است كه توسط ايرانيان ترويج مي‌شود كه اكنون نه تنها اين طرز فكر از بين رفته است، بلكه تشيع به يكي از مذاهب بومي آفريقا تبديل شده است.وجود تفكر مهدويت در شيعه اميد مردم آفريقا را براي اصلاح دنيا و از بين رفتن زورگويان دنيا بيشتر كرده است و تفكر شيعه را در سرزمين هاي آفريقا گسترش داده است.

  اكنون بسياري از متفكران جهان به شيعه به عنوان قدرتي عظيم فكري نگاه ميكنند كه زماني توانست انقلاب بزرگ اسلامي را در ايران بنا نهد و اكنون در بسياري از كشورها زمينه تحول هاي بزرگ را ايجاد ميكند. با همه تلاش هاي دشمنان براي جلوگيري از گسترش شيعه در جهان، اين تفكر هر روز بيش از قبل گسترده مي شود و روزي خواهد رسيد كه پرچم سبز عدالت امام مهدي(عج) بر سر همه جهانيان كشيده مي شود.
  007

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953

  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي
  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي  ادواردو در سال 1954 از پدری مسیحی و مادر یهودی در نیویورک به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی را در ایتالیا و سپس در کالج آتلانتیکانگلستان گذراند. پس از آن در رشته ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستونآمریکا با درجه دکترا فارغ التحصیل شد.

  پدرش سناتور جیووانی آنیلی ثروتمند ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی فیات ، فراری، لامبورگینی، ، آلفارمو ، ایویکو، چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، روزنامه های پرتیراژ لاستامپا و کوریره، باشگاه اتومبیل رانی و باشگاه فوتبال یوونتوس بود.

  افزون بر اینها چندین شرکت ساختمان سازی، راه سازی و بالگرد سازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزء سهامداران اصلی آنها می‌باشند . ادواردو تنها فرزند مشهورترین خانواده ثروتمند ایتالیائی و تنها وارث ثروت بی کران پدرش بود . ثروت این خانواده خارج از محاسبه و تنها درآمد سالیانه ایشان بالغ بر.../.../.../.6 دلار یعنی 3برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی ایران بود .

  آنيلي‎ 4 سال‎ پيش‎ از پيـروزي‎ انـقـلاب‎ اسـلامـي‎ ايران‎‎ , مسلمان و در سال‎1359 با پيگيـري‎ انقلاب‎ اسلامي‎ ايران‎ و نيز مشاهـده‎ نشـانـه‎ هاي‎‎ رهبري الهي‎ در شخصيـت‎‎ حـضـرت امام‎ خميني‎ ( ره‎‎‎ ) به مذهب‎ شيعه روي‎ آورد . ادواردو شرح مسلمان شدنش را چنین می گوید :

  درنیویورککه بودم یکروز در کتابخانه قدم می زدم و کتابها را نگاه می کردم چشمم افتاد به قرآن . کنجکاوشدم که ببینم درقرآنچهچیزی آمده است. آنرا برداشتم وشروع کردم به ورق زدن و آیاتش ر ا به انگلیسی خواندم، احساس کردم که این کلمات ،کلمات نورانی است ونمی تواند گفته بشر باشد. خیلی تحتتأثیر قرار گرفتم, آن را امانت گرفتم و بیشتر مطالعه کردم و احساس کردم که آن را میفهمم و قبول دارم.

  بعد از این قضیه به یک مرکز اسلامی در نیویورک مراجعه می‌کند و درخواستش مبنی بر این‌که می‌خواهد مسلمان شود را مطرح می‌کند. آن‌ها هم نام «هشام عزیز» را برای وی انتخاب می‌کنند .

  اولین آشنایی وی با تشیع و انقلاب اسلامی ایران از طریق یکی از مصاحبه های دکتر محمد حسن قدیری ابیانه (رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سالهای ۵۸ تا ۶۱) از طریق تلویزیون ایتالیا بوده است و پس از آن برای دیدار با وی به سفارت مراجعه می کند و پیوند دوستی بین آنها ایجاد می شود .

  و زمانی که فخرالدین حجازی در سال ۱۳۵۹ به ایتالیا سفر می‌کند و با ادواردو آشنا می‌شود، از او می‌خواهد که یک بار دیگر تشرف خویش را به تشیع اعلام نماید. سپس فخرالدین حجازی نام مهدی را برای او انتخاب می‌کند.

  او در مکاتبات خود از نام هشام عزیز که سال‌ها از آن استفاده کرده بود، استفاده می‌کرد و در مکالمات خود با دوستان ایرانیش از نام مهدی استفاده میکرداو چند بار به ایران سفر کرده و با امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب دیدار کرده و به زیارت امام رضا رفته است .

  با مرگ پدر ادواردو ممکن بود ثروت بیکران او به کشور های اسلامی کشیده شود لذا نقشه نابودی او را کشیدند و ما فیای صهیونیستی همان مافیایی که پس از وفات رسول خدا (ص) ثروت عظیم فدک را مساوی نابودی خویش می دیدند و به هر قیمت ( شهادت حضرت زهرا ) آن را از دست علی (ع) و فاطمه (ع) خارج ساخت از تبار همین ما فیا بود آنيلي‎ سرانجام‎ در سال‎1379 بـه‎ دسـت‎ عوامـل‎ صهيونيسم‎ در ايتاليـا بـه طرز مشکوکی به‎ شـهـادت‎ رسيد .

  «ادواردو» یا همان «مهدی » همیشه دوست داشت از یاران نزدیک امام عصر (عج) باشد .  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي


  ادواردو آنیلی کیست؟


  نوشتن از مردی كه جوانی و سودای دنیوی خویش را به یكباره به كناری گذارده و به اندیشه ای جان داد كه بیش از 14 قرن از آن می گذرد بسیار سخت است . نوشتن از شهیدی كه در اوج مظلومیت جان داد تا گواهی باشد بر این اندیشه كه " شیعه" اول مظلوم عالم است، سخت است. و سخت تر از آن اینكه" شیعه" اول مظلوم عالم است تا ابد.

  ادواردو تنها فرزند پسر سناتور آنیلی است.

  تنها خواهرش مارگریتا نام دارد. او ۷ فرزند دارد كه ثمره دو ازدواج او بودند. شوهر اول مارگریتا، آلین الكان یهودی و شوهر دومش سرجه دفالن مسیحی است. او ۳ فرزند از شوهر اولش به نام‌های جاكوب، لاپو و جینورا و از شوهر دومش ۴ فرزند به نام‌های ماریا، پییترو، سوفیا و آنا دارد.


  ادواردو تحصیلات مقدماتی را در ایتالیا طی کرد و بعد به کالج آتلانتیک در انگلستان رفت و پس از آن در رشته ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستون ایالات متحده با اخذ درجه دکتری فارغ التحصیل شد.


  ادواردو در ۲۰ سالگی وقتی در نیویورك دانشجو بود، یك روز در كتاب‌خانه‌ای در همان شهر، تصادفاً چشمش به قرآن می‌افتد و شروع به مطإلعه آن می‌كند. خودش در صحبت‌هایی كه با دوستانش داشت، گفته بود در نیویورك كه بودم یك روز در كتاب‌خانه قدم می‌زدم و كتاب‌ها را نگاه می‌كردم که چشمم افتاد به قرآن. كنجكاو شدم كه ببینم در قرآن چه چیزی آمده است. آن را برداشتم و شروع كردم به ورق زدن و آیاتش را به انگلیسی خواندم، احساس كردم كه این كلمات، كلماتی نورانی‌اند و نمی‌تواند گفته بشر باشند. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و آن‌را امانت گرفتم وب یشتر مطالعه كردم و احساس كردم كه آن را می‌فهمم و قبول دارم.


  محمد اسحاق عبداللهی كه از دوستان مسلمان آنیلی است نیز در مورد او می‌گوید؛ «ادواردو خیلی شب‌ها بیدار می‌ماند و با نور شمع تا صبح قرآن را مطالعه می‌كرد.»


  بعد از این قضیه به یك مركز اسلامی در نیویورك مراجعه می‌كند و درخواستش مبنی بر این‌كه می‌خواهد مسلمان شود را مطرح می‌كند. آن‌ها هم نام «هشام عزیز» را برای وی انتخاب می‌كنند.


  این گفته كه ادواردو در اثر معاشرت با مسلمانان به این دین گرویده، یك ادعای بی‌ثبات است، چون با موقعیت مالی و سیاسی كه پدر ادواردو داشت، هیچ‌كس به خود اجازه نمی‌داد كه چنین مسائلی را با او در میان بگذارد و او را به دین جدید دعوت كند. وی پس از ملاقات و گفتگو با دکتر قدیری ابیانه شیعه شده بود.
  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي
 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي


  دكتر قدیری كه از سال ۱۳۵۱ برای تحصیل در رشته معماری به ایتالیا رفته بود، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، رایزن مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا بوده و آشنایی او با ادواردو آنیلی در همان زمان و به دنبال تماس ادواردو آنیلی با او آغاز شده است.


  دكتر قدیری در مورد اولین ملاقاتش با ادواردو می گوید؛ «بعد از یك‌ میزگرد مطبوعاتی‌ كه‌ برگزار كردیم‌ -به‌ عنوان‌ رایزن‌ مطبوعاتی‌ سفارت‌ ایران-،‌ یك‌ روز یك‌شنبه‌ در حالی‌ كه‌ من‌ در اقامت‌گاه سفارت‌ بودم، دربان‌ سفارت‌ گفت‌ كه‌ یك‌ جوان‌ ایتالیایی‌ آمده‌ و می‌خواهد شما را ببیند. من‌ هم‌ گفتم‌ اگر می‌شود به‌ او بگویید فردا برای‌ ملاقات‌ بیایند. ولی‌ بعد از لحظاتی‌ دربان‌ سفارت‌ دوباره‌ زنگ‌ زد كه‌ این‌ جوان‌ می‌گوید خدا هر در بسته‌ای‌ را می‌گشاید. من‌ هم‌ گفتم‌ در را باز كنند و خودم‌ هم‌ رفتم‌ به‌ استقبالش. جوان‌ قد بلند لاغری‌ بود كه‌ با یك‌ موتور گازی‌ كهنه‌ آمده‌ بود و خودش‌ را ادواردو آنیلی‌ معرفی‌ كرد. من‌ بدون‌ این‌كه‌ انتظار جواب‌ مثبتی‌ از او داشته‌ باشم،‌ از او پرسیدم‌ كه‌ شما با خانوادهِ‌ آنیلی‌ معروف‌ نسبتی‌ دارید و او گفت‌ كه‌ من‌ پسرش‌ هستم.


  و زمانی که آقای فخردالدین حجازی در سال ۱۳۵۹ به ایتالیا سفر می‌کند و با ادواردو آشنا می‌شود، از او می‌خواهد که یک بار دیگر تشرف خوبش را به تشیع اعلام نماید. سپس آقای فخرالدبن حجازی نام مهدی را برای او انتخاب می‌کند. او در مکاتبات خود از نام هشام عزیز که سال‌ها از آن استفاده کرده بود، استفاده می‌کرد و در مکالمات خود با دوستان ایرانیش از نام مهدی استفاده بهره می‌گرفت.


  وی در چند نوبت به ایران سفر كرده بود و در فروردین سال ۱۳۶۰ با امام خمینی نیز ملاقات کرده بود كه امام خمینی در آن‌ دیدار پیشانی‌ وی را بوسیده بود.


  و با آقای خامنه‌ای در قبل از دوران ریاست جمهوری‌اش و هم‌چنین با آقای هاشمی رفسنجانی در زمان ریاست مجلس شورای اسلامی دیدار كرده بود.(تصویر ادواردو در صف اول نماز جمعه تهران- فروردین 1360)  آقای هاشمی رفسنجانی در صفحه42 کتاب عبور از بحران می نویسد: " آقای فخرالدین حجازی و پسر مدیر شرکت فیات از ایتالیا که مسلمان شده است به زیارت امام آمدند و از نیازهای دانشجویان اسلامی خارج از کشور مطالبی گفتند ". (شنبه6فروردین1360)

  ادواردو با اینکه به دلیل موقعیت مالی و سیاسی خانوده اش با بسیاری از رهبران سیاسی و مذهبی جهان ملاقات کرده بود، اما در ملاقات با حضرت امام(ره) به شدت شیفته سادگی، عظمت و معنویت ایشان شده بود که این ارتباط عملا مسیر زندگی ادواردو را عوض کرد.

  او سفری هم به مشهد داشت و به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) رفته بود. برای‌ اولین‌ بار كه‌ به‌ مشهد رفته‌ بود، به‌ او گفته‌ بودند كه‌ چون‌ اولین‌ بار است‌ كه‌ به‌ زیارت‌ می‌روی،‌ هر آرزویی‌ داشته‌ باشی‌ برآورده‌ می‌شود. وقتی‌ از او پرسیدند‌ كه‌ از امام‌ رضا چه‌ خواستی،‌ وی گفته‌ از او خواستم‌ كه‌ قلب‌ پدرم‌ را نسبت‌ به‌ من‌ مهربان‌ كند.


  او از همان دوران جوانی، علاقه‌ای به اداره ثروت عظیم خانوادگی به روش پدرش نداشت و فقط چند سال مسئولیت اداره باشگاه فوتبال یوونتوس را به عهده داشت که پس از مدتی وی را از كار بركنار كردند و عمویش جای وی را گرفت.


  در اواخر دهه ۸۰، موضوع انتخاب جانشین برای سناتور آنیلی در شورای رهبری فیات مطرح شد و ادواردو را به دلیل اعتقادات مذهبی‌اش نامناسب تشخیص دادند، اما در واقع وارث اصلی او بود و باید بهانه‌ای برای كنار گذاشتنش پیدا می‌كردند.

  در همین زمان ماجرای ماریندی پیش آمد. در اكتبر ۱۹۹۰ رسانه‌ها اعلام كردند كه به خاطر حمل ۳۰۰ گرم هروئین، وی را در شهر ساحلی ماریندی در كنیا دستگیر كرده‌اند. ماجرایی كه اصلاً واقعیت نداشت و پلیس و دادگاه كنیا خیلی زود متوجه اشتباهشان شدند، اما خوراك مطبوعات ایتالیا كه اكثراً زیر نفوذ پدرش بودند، فراهم شد و برخی حتی او را قاچاقچی نامیدند و تبرئه شدنش را به خاطر نفوذ پدرش می|‌دانستند.

  بعد از آن با این‌كه برخی مطبوعات به اشتباه خود در مورد ادواردو اشاره كردند، اما با گسترش شایعات، افكار عمومی برای معرفی جانشینی غیر از او برای مدیریت فیات آماده شد.


  در اوایل دهه ۹۰، پسر عمویش "جیووانی امبرتو" را به جانشینی انتخاب كردند. ادواردو نیز مخالفتی نكرد و حتی برای وی نامه نوشت و ضمن تبریك به او توصیه كرد كه بازیچه دست پول پرستان نشود. اما در سال ۹۷، خانواده آنیلی با یك بحران مواجه شد. جیووانی در ۳۶ سالگی، بر اثر سرطان ناشناخته‌ ای درگذشت.  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي
 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي  ادواردو آنیلی


  جالب این‌جاست كه جورجو برادر سناتور آنیلی نیز در سن ۳۶ سالگی به مرگ مشكوكی در سال‌های دور كشته شده و سهم او بین بقیه تقسیم گشته بود. شورای رهبری نیز "جاكوب الكان" خواهرزاده وی که از پدری یهودی بود را به جانشینی انتخاب كرد. این انتخاب ادواردو را به شدت ناراحت كرد. او این بار سكوت نكرد و حتی با قدرت در مقابل خانواده‌اش كه تصمیم داشتند نام خانوادگی جان الكان را به آنیلی تغییر دهند، ایستاد و اجازه این كار را نداد. وی مصاحبه‌ای با روزنامه "مونیفست" كه متعلق به حزب چپ ایتالیا و به لحاظ سیاسی مخالف پدرش بود انجام داد و به شدت انتقاد كرد.

  او در این مصاحبه گفته بود که درست بعد از تشییع جنازه پسر عمویش، جاكوب الكان كه هنوز ۲۲ سالش نشده به سمت هیات مدیره فیات منسوب شده بوده و او فكر می‌كند که این انتخاب، یك سقوط برای دم و دستگاه در بر داشته باشد.


  در دهه ۹۰ هیچ‌گونه مسئولیتی نداشت و اغلب اوقات را با مطالعه، سفر، روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های بشر دوستانه گذراند. پدرش او را تهدید به محرومیت از ارث در صورت عدم ترك اعتقاد به اسلام كرده بود و او برای حفظ دینش حاضر به گذشت از میلیاردها دلار ثروت شده بود. او به خاطر اسلام آوردن، به شدت تحت فشار خانواده بود تا دست از اسلام بكشد.


  او در خانه خیلی تنها بود. حتی نامزدش به خاطر اعتقاداتش او را ترك كرده بود. ادواردو خیلی تلاش كرد كه وی را مسلمان كند، ولی علیرغم تلاش‌های او، وی مسلمان نشد. وی مایل بود كه با یك دختر مسلمان ازدواج كند، ولی با فشارهایی كه خانواده‌اش به او می‌آوردند و روزها و ساعت‌ها او را در منزل خودش محبوس می‌كردند، وی به خودش اجازه این‌كه كس دیگری را وارد این همه عذاب كند، نداد.  ادواردو نگران سوء‌قصد از سوی صهیونیست‌ها بود و به آقای قدیری گفته بود كه آن‌ها او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند كشت و قتل او را به خودكشی، حادثه غیرمترقبه یا بیماری نسبت خواهند داد. و حتی او را به زور در یك درمان‌گاه روانی خصوصی ویژه میلیاردرها در نزدیكی مرز سوئیس به طور كاملاً مخفی بستری كرده بودند و بالاخره همان‌طور كه خود ادواردو حدس می‌زد، در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ (۲۴ آبان ۱۳۷۹) در یك واقعه مشكوك در سن ۴۶ سالگی به شهادت رسید.


  در آن روز معاون شبكه حمل و نقل تورینو ساوونا، در حال گشت‌زنی روزانه‌اش بود كه در میانه راه به اتومبیل فیات كرومای خاكستری ‌رنگی برخورد كه در وسط پل رومانو بدون سرنشین پارك شده بود. چراغ راهنمای ماشین روشن بود و درها قفل نشده بودند. او ابتدا فكر می‌كند كه اتومبیل دچار نقص فنی شده و راننده آن پای پیاده به تعمیرگاهی در حوالی آن‌جا رفته است، اما وقتی پرسنل تعمیرگاه از مراجعه چنین شخصی اظهار بی‌اطلاعی می‌كنند، فرانكلینی متوجه می‌شود كه باید اتفاق وحشتناكی افتاده باشد. به محل پارك اتومبیل بازمی‌گردد و به آرامی از نرده‌های پل به پایین نگاه می‌كند و جسد مردی را در ارتفاع یک و نیم متری می‌بیند كه با صورت بر روی زمین افتاده است.


  او به سرعت نیروی پلیس را خبر می‌كند. ساعت ۱۱ نیروهای پلیس بالای سر جسد می‌رسند. صورت مرد در اثر ضربه به شدت مجروح شده است. اما كارت شناسایی‌ای كه در جیب كتش یافت شد، متعلق به ادواردو آنیلی، تنها پسر سناتور جیووانی آنیلی می‌باشد كه در زیر پل "ژنرال فرانكو رومانو" پیدا شده است. ظاهر قضیه نشان می‌داد كه وی از روی پل به پائین پرت شده است و رسانه‌ها عمدتا خودكشی را به او نسبت دادند.


  موضوع مرگ وی از همان روز اول تا چند روز در را‌س اخبار قرار گرفت و هزاران سایت اینترنتی، روزنامه‌ها و شبكه‌های تلویزیونی در مورد درگذشت او اخباری را پخش كردند.

  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي


  این رسانه‌ها، "ادواردو" را فردی حساس، گوشه‌گیر، منزوی‌، خجالتی، معتاد و بیمار توصیف كردند، اما در میان حجم عظیم اخبار منتشره، خبری از انجمن فارغ‌التحصیلان ایتالیا منتشر شد كه ادواردو را یك مسلمان شیعه معرفی كرد و ادعا نمود كه وی توسط عوامل صهیونیست به شهادت رسیده است. اما علیرغم ارسال این خبر برای رسانه‌های مختلف، هیچ‌كدام حتی اشاره‌ای هم به آن نكردند.


  قاضی پرونده، یك روز پس از مرگ وی اعلام كرد كه او خودكشی كرده است که بنابراین تحقیقات خاصی انجام نشد و جسد وی بدون كالبد شكافی در همان روز دفن شد. دكتر "ماركوبا وا" كه یكی از دوستان ادواردو می‌باشد، می‌گوید؛ «برای من عجیب است كه چه‌طور وی را كالبد شكافی نكردند. در حالی كه این‌جا اگر سگ‌ها و گربه‌ها در كنار خیابان بمیرند، كالبد شكافی می‌شوند.»


  یكی از دوستانش از مسلمانان ایتالیا خواست دست به اقدام حقوقی زده و از دستگاه قضایی ایتالیا بخواهند كه در مورد احتمال قتل او تحقیق كنند. وی می‌گفت که من حاضرم شهادت دهم كه ادواردو آنیلی مسلمان بود و شخصا به من گفت كه از كشته شدن توسط صهیونیست‌ها بیم دارد و تاكید كرد كه صهیونیست‌ها بالاخره او را ترور خواهند كرد و آن‌را یا به بیماری و یا به خودكشی و حادثه غیرمترقبه نسبت خواهند داد.


  دكتر قدیری ابیانه كه از دوستان صمیمی ادواردو بود، در مصاحبه‌ای كه در مورد ادواردو با او داشتند اظهار داشت؛ «من یقین دارم كه ادواردو آنیلی، همان‌طور كه خود پیش‌بینی كرده بود، كشته شده است و تحقیقات دوستان ما نیز نشان می‌دهد كه او تا آخرین لحظه بر ایمان اسلامی خود پایدار مانده بود، بلكه درصدد مسلمان كردن دیگران نیز برآمده بود و حتی دو روز قبل از فوتش با دو كشیش در استان توسكانا در مورد اسلام ملاقات داشت و به همین مناسبت از یكی از دوستان مسلمان خود خواسته بود تا تفاسیری را كه در مورد آیه "جاء الحق و ذهق‌الباطل ان الباطل كان ذهوقا" وجود دارد در اختیار او قرار دهد.»


  وی در صحبت‌هایش اشاره می‌كند كه ادواردو همواره‌ به‌ دنبال‌ این‌ بود كه‌ دوستان‌ و بستگانش‌ را با اسلام‌ آشنا كند در یكی‌ از سفرهایش‌ به‌ ایران‌، یكی‌ از دوستانش‌ را با خودش‌ آورده‌ بود و به‌ وی گفته كه‌ او را تا مرز اسلام‌ آورده‌ام، جالب‌ است‌ كه‌ آن‌ دوستش‌ هم‌ پسر سلطان‌ شراب‌ ایتالیا بود كه‌ بعد از سلسله بحث‌هایی،‌ او هم‌ اسلام‌ آورد و مسلمان‌ شد.


  یعنی‌ این‌كه‌ فرزند بزرگ‌ترین‌ تولید كننده‌ و صادر كنندهِ‌ شراب‌ ایتالیا از طریق‌ ادواردو مسلمان‌ شد. الان‌ او هم‌ زنده‌ است‌ و در ایتالیا منزوی‌ است‌ و در یك‌ آپارتمان‌ در شهر رم‌ زندگی‌ می‌كند.

  او حتی این‌قدر به اسلام علاقه داشت كه زمانی‌ كه در ایتالیا یك‌ مؤ‌سسهِ‌ انتشاراتی‌ تصمیم‌ گرفت‌ كتاب‌ سلمان‌ رشدی‌ را به‌ ایتالیایی‌ چاپ‌ و منتشر كند، او وقت‌ ملاقات‌ می‌گیرد و به‌ دیدن‌ ناشر می‌رود و از او می‌خواهد كه‌ این‌ كتاب‌ را منتشر نكند، ناشر بعد از صحبت‌های‌ او خیلی‌ متعجب‌ می‌شود.
  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,356 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي


  دوستان مسلمان ادواردو می‌گفتند که قبل از مرگش، ادواردو گفته بود كه برای ترك ایمان به اسلام، به شدت تحت فشار خانواده قرار گرفته است و حتی او را به زور در یك درمانگاه روانی خصوصی و به طور كاملا مخفی بستری كرده بودند و پزشكان یهودی با گرایش شدید به اسرائیل و صهیونیسم، مرتبا به او فشار می‌آوردند و موادی نیز به او تزریق کرده‌اند تا او اراده خود را از دست بدهد.

  وی می‌گفت؛ «آن‌ها حتما مسلمان بودن او را به اسرائیل گزارش خواهند كرد و این مقدمه‌ای برای ترور او خواهد بود. لیكن او در ایمان خود استوار است و تا پای جان به آن وفادار خواهد ماند.»

  او حتی به دوستانش گفته بود كه شوهر اول خواهرش، مركز خطر برای جان او است. با مرگ ادواردو، سهم او از ارث پدر و مادر پیرش، تماما به خواهرش و فرزندان او رسید، ضمنا مدیریت موسسه بزرگ فیات و سایر موسسات خانواده آنیلی نیز به نوه بزرگ سناتور آنیلی یعنی جاكوب فرزند بزرگ مارگریتا (خواهر ادواردو آنیلی) خواهد رسید.

  ادواردو با اینكه به دلیل موقعیت مالی و سیاسی خانوده اش با بسیاری از رهبران سیاسی و مذهبی جهان ملاقات كرده بود، اما در ملاقات با حضرت امام(ره) به شدت شیفته سادگی ، عظمت و معنویت ایشان شده بود. این ارتباط عملاً مسیر زندگی ادواردو را عوض كرد. ایگورمن خبرنگار روزنامه لاستامپا ایتالیا می گوید: وقتی ادواردو از ملاقاتش با حضرت امام و تحت تاثیر قرار گرفتنش صحبت می كرد، من احساس كردم كه امام او را سحر كرده است.ادواردو همچنین یك ماه قبل از شهادتش قصد داشت به ایران بیاید، ولی والدین او برای ممانعت از این سفر، گذرنامه اش را پنهان كرده بودند.

  دكتر قدیری ابیانه معتقد است که صهیونیست‌ها، زنان یهودی را در سر راه زندگی مردان ثروتمند قرار می‌دهند تا بدین‌وسیله راه انتقال ثروت به جامعه یهودی را باز كنند. حتی ازدواج مادر ادواردو كه یك پرنسس یهودی بود و ازدواج اول خواهر ادواردو هم حساب شده و برنامه‌ریزی شده است و مرگ‌های مشكوكی كه در این خانواده‌های ثروتمند رخ می‌دهد، در جهتی است كه در تقسیم ارث در نهایت، قدرت و ثروت، هر چند در طول زمان طولانی، به یهودیان منتقل می‌گردد.»

  با مرگ جورجو، برادر سناتور آنیلی نیز در سن ۳۶ سالگی و با فوت مشكوك جوواننینو، پسرعموی ادواردو آنیلی و كشته شدن خود ادواردو كه عنوان خودكشی بر آن گذاشته شده بود، مدیریت و عمده ثروت فیات (با توجه به فوت پدر ادواردو که بعد از فوت ادواردو رخ داد)، از دست كاتولیك‌ها خارج و به دست یهودی‌ها افتاد.

  بالاخره پزشک قبرستان «فوسانو»، بدون کالبد شکافی و کم‌ترین تحقیقی، گواهی دفن ادواردو را صادر کرد. پیکر او را در کلیسایی در روستای «ویلارروزا» در آرامگاه خانواده آنیلی به خاک سپردند.

  و حرف آخر متن زیر قسمت پایانی نامه‌ای است كه دواردو مهدی آنیلی در تاریخ 3 می 1980 نوشته است. امیدوارم الله شما را هدایت كند. امیدوارم او شما را حفظ كند، لطفاً محتاط باشید؛ زیرا من امروز احساس قوی‌ای نسبت به شما دارم. امیدوارم الله همیشه با ما باشد.

  اما فیلم مستندی پیرامون ادواردو آنیلی است
  شاید در مورد او شنیده باشید یا فیلم مستند آن را دیده باشید. مخلص کلام اینکه ادواردو در میان خانواده ای مسیحی و خویشاوندانی یهودی، مسلمان شده بود و این برای وارث ثروت های کلان خانواده آنیلی جرم و خطری بزرگ محسوب می شد و همین مسلمانی بود که باعث شهادت وی شد

  و اگر در مورد وی چیزی نمی دانید پیشنهاد می کنم فیلم مستندش را ببینید همینطور می توانید از طریق سایتهاي اينترنتي اطلاعاتی پیرامون وی کسب کنید. (اما پیشنهادم همان فیلم است)

  ادواردو آنیلی، یكی از هزاران مرد چشم آبی ایتالیا، عاشقانه برگزیده شد برای شهادت. روزگاری خواهد آمد كه مردان، در مصایب ما جان خواهند داد، این گفته معصوم است، و امروز ادواردو جان در طبق عاشقی گذارد برای آنچه كه آنان بدان" اعتقاد ویقین" می گفتند. ای برادر تو همه اندیشه ای.
  نگاهي کوتاه به زندگي شهيد ادواردو آنيلي

  ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ در ساعت ۰۰:۲۶


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,487
  مورد تشکر
  3,851 پست
  حضور
  4 روز 13 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  1164
  آپلود
  119
  گالری
  2  با سلام
  واقعا زیبا بود
  فقط میتونم بگم دمتون گرم


  آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
  حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  1,109
  مورد تشکر
  2,111 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  197
  آپلود
  13
  گالری
  0  ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بــــــــــــل احیــــــــــــــــــاء عند ربـهم یرزقون.
  صدق الله العلی العظیم.

  ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ در ساعت ۱۹:۲۲
  اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
  اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود