جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست
  حضرت آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: اگر كسي تصور مي كند كه با بدگويي و تهمت به اهل تسنن مي تواند از شيعه دفاع كند بداند كه جز برانگيختن آتش دشمني هيچ نتيجه اي نخواهد گرفت و اين كار در واقع دفاع از ولايت نيست بلكه دفاع از امريكا و صهيونيست هاست.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار هزاران نفر از قشرهاي مختلف ملت، اهميت مسئله حكومت در اسلام و تبيين الگوي حكومت اسلامي را پيام و درس بزرگ غدير خواندند و افزودند: «شيعه» ضمن حفظ عقايد درخشان و مستدل خود درباره واقعه غدير، اجازه نخواهد داد اين اعتقاد در جهان اسلام مايه اختلاف و تفرقه شود.

  حضرت آيت الله خامنه اي با تبريك عيد سعيد غدير به ملت مؤمن ايران و همه ملتهاي مسلمان، درك پيام غدير را موجب حركت امت اسلامي در راه صحيح دانستند و افزودند: مسئله بسيار مهم اعلام جانشيني اميرمؤمنان (ع) از جانب پيامبر اكرم (ص)، آن هم در اواخر عمر پربركت نبي اسلام، در حقيقت نشان دهنده اهميت مسئله حكومت و وحدت دين و سياست در اسلام است و اين درس بزرگ، نياز امروز همه امت اسلامي است.

  ايشان تبيين الگوي حكومت اسلامي را درس ديگر واقعه عظيم غدير برشمردند و افزودند: معرفي شخصيتي همچون حضرت علي ابن ابيطالب (ع) به جانشيني پيامبر مكرم اسلام (ص) نشان مي دهد كه غدير فقط يك خاطره تاريخي مسلمانان نيست بلكه بيان كننده معيارهاي لازم براي اداره جوامع اسلامي و همه جوامع انساني است.

  رهبر انقلاب اسلامي، دلبستگي به رضاي الهي، مجاهدت دشوار و بي وقفه در راه خدا، - جانفشاني در راه حق و حقيقت، صبر و استقامت پولادين در مقابل دشمنان خدا، بي اعتنايي به زخارف دنيوي، و «تواضع و خاكساري در مقابل انسانهاي ضعيف و مظلوم» را از جمله خصوصيات اميرمؤمنان (ع) دانستند و افزودند: واقعه غدير به امت اسلامي مي آموزد كه مديريت جوامع اسلامي بايد در دست كساني باشد كه اميرمومنان را معيار و شاخص مي دانند و در راه نزديك شدن به اين قله عظيم، تلاش مي كنند و اين مهم، از جمله پيامهاي نو و پرطراوت اسلام و جمهوري اسلامي به بشر امروز است.

  ايشان علي ابن ابيطالب (ع) را شاگرد برجسته پيامبر اعظم (ص) در صبر و مجاهدت و ديگر عرصه ها خواندند و افزودند: فقر بزرگ جامعه بشري امروز، فقدان سياستمداراني است كه اسلام در غديرخم، نمونه عالي آن را به تاريخ نشان داده است.

  رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به فهم متفاوت شيعه و سني درباره واقعه غديرخم افزودند: با وجود اين، شيعه و سني در اصل وقوع حادثه غدير و عظمت شخصيت اميرمؤمنان، هم نظرند و آحاد امت اسلامي، حضرت علي ابن ابيطالب (ع) را، نقطه عالي و قله دست نيافتني علم و تقوا و شجاعت مي دانند.

  حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر لزوم هوشياري كامل شيعه و سني در مقابله با توطئه هاي تفرقه انگيز افزودند: اعتقاد عميق به امامت اميرمؤمنان (ع) بعد از نبي مكرم اسلام(ص)، پايه اصلي عقيده شيعي است و شيعيان، اين اعتقاد و ديگر معارف و علوم درخشان خود را با وجود همه ظلم ها و دشمني ها حفظ كرده و خواهند كرد اما به هيچ وجه اجازه نمي دهند كه اين اعتقاد، در جهان اسلام مايه اختلاف و دعوا قرار گيرد.

  رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش مستمر امام خميني (ره) و جمهوري اسلامي براي جلوگيري از بروز اختلاف در ميان مسلمانان افزودند: مستكبران جهان كه از وحدت نظر و توجه دلهاي ملتهاي مسلمان اعم از شيعه و سني به انقلاب اسلامي، ضربه خورده اند دامن زدن به تعصبات مذهبي را، بهترين روش براي ايجاد اختلاف و جداكردن دلهاي مسلمانان از جمهوري اسلامي مي دانند كه بايد در مقابل اين توطئه خطرناك، كاملاً هوشيار و مراقب بود.

  حضرت آيت الله خامنه اي، با اشاره به هزينه كردن دشمنان امت اسلامي براي ايجاد تفرقه خاطرنشان كردند: ما از گذشته تا حال اطلاع داريم كه پول برخي كتابهاي سراسر دشنام و تهمت را كه عليه شيعيان و اهل تسنن چاپ مي شود يك مركز وابسته به استكبار مي دهد و آيا اين واقعيت خطرناك، هشدار دهنده و بيدار كننده نيست؟

  رهبر انقلاب اسلامي، چاپ كتابهاي حاوي تهمت و بدگويي را در دنياي تشيع و تسنن، كمك به تحقق اهداف امريكا و صهيونيزم دانستند و تأكيد كردند: همه بدانند كه اينگونه كتابها، هيچ شيعه اي را سني نمي كند و دل هيچ يك از اهل تسنن را جذب عقايد شيعه نخواهد كرد.

  حضرت آيت الله خامنه اي با تمسك و استمداد از ولايت اميرمؤمنان تأكيد كردند: انتشار كتابهاي حاوي استدلالهاي مستحكم و منطقي، همچنانكه علماي شيعه در طول تاريخ انجام داده اند و انجام خواهند داد هيچ مانعي ندارد اما اگر كسي تصور مي كند كه با بدگويي و تهمت به اهل تسنن مي تواند از شيعه دفاع كند بداند كه جز برانگيختن آتش دشمني هيچ نتيجه اي نخواهد گرفت و اين كار در واقع دفاع از ولايت نيست بلكه دفاع از امريكا و صهيونيست هاست.

  ايشان همچنين با اشاره به تلاش بيگانگان براي وادار كردن سران برخي دولتهاي عربي به مقابله با حقوق هسته اي و ديگر خواستهاي ملت ايران افزودند: اين، حداكثر كاري است كه دشمن مي تواند بكند ضمن اينكه آن دولتها هم ملاحظه كاريهاي خود را دارند و آماده نيستند در مسئله مقابله با ايران، خود را يكجا در اختيار امريكا و صهيونيستها قرار دهند.

  ايشان در پايان سخنانشان تأكيد كردند: بهرحال استكبار هر توطئه اي انجام دهد اگر ملت ايران و ديگر ملتهاي مسلمان، هوشيار و بيدار باشند نخواهد توانست اهداف خصمانه خود را در تضعيف امت اسلامي محقق سازد.


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  حضرت آيت الله خامنه اي با تمسك و استمداد از ولايت اميرمؤمنان تأكيد كردند: انتشار كتابهاي حاوي استدلالهاي مستحكم و منطقي، همچنانكه علماي شيعه در طول تاريخ انجام داده اند و انجام خواهند داد هيچ مانعي ندارد اما اگر كسي تصور مي كند كه با بدگويي و تهمت به اهل تسنن مي تواند از شيعه دفاع كند بداند كه جز برانگيختن آتش دشمني هيچ نتيجه اي نخواهد گرفت و اين كار در واقع دفاع از ولايت نيست بلكه دفاع از امريكا و صهيونيست هاست. 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  رهبر انقلاب اسلامي، چاپ كتابهاي حاوي تهمت و بدگويي را در دنياي تشيع و تسنن، كمك به تحقق اهداف امريكا و صهيونيزم دانستند و تأكيد كردند: همه بدانند كه اينگونه كتابها، هيچ شيعه اي را سني نمي كند و دل هيچ يك از اهل تسنن را جذب عقايد شيعه نخواهد كرد


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  آمادگی يک مرجع براي مناظره با اهل‌سنت

  يكي دیگر از مراجع عظام تقليد قم آمادگي خود را براي ديدار و مناظره با علماي اهل‌ سنت به منظور تفهيم اهداف انقلاب اسلامي و آگاه‌سازي آنان از درك نادرستشان نسبت به انقلاب اعلام كرد.
  رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست
  به گزارش شيعه آنلاين به نقل از مركز خبر حوزه، آيت‌الله حسين نوري‌ همداني از مراجع عظام تقلید در گردهمايي بزرگ طلاب و فضلاي استان همدان اظهار داشت: در ديداري كه با هيئت رئيسه مجلس داشتم، پيشنهاد برقراري ارتباط مستقيم ميان علماي شيعه و سني را به آنها داده‌ام و خود نيز مايل هستم با علمايي از قبيل قرضاوي و طنطاوي ديدار و اهداف انقلاب اسلامي را براي آنها تبيين كنم، تا شايد با اين ديدارهاي مستقيم آنها را از درك نادرستشان نسبت به انقلاب آگاه سازم.


  وي به فرمايشات مقام معظم رهبري در روز عيد سعيد غديرخم اشاره كرد و بيان داشت: رهبر معظم انقلاب سفارش كردند كه شيعيان با اهل تسنن برخورد فيزيكي نداشته باشند، اما با مدارا راه مناظره را ترك نكنند، ما هم همين را اعلام مي‌كنيم.


  اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: اگر طنطاوي‌ها و قرضاوي‌ها عليه ايران موضع مي‌گيرند به خاطر اين است كه اهداف انقلاب اسلامي ايران را درك نكرده‌اند و فكر مي‌كنند اين انقلاب مي‌خواهد اهل‌سنت را از بين ببرد و شيعه را در مقابل اهل سنت قرار داده است.


  وي ادامه داد: در حالي كه اين انقلاب با هدف نجات مستضعفان عالم و از بين بردن استكبار به وجود آمده است.


  استاد حوزه علميه قم يكي از افتخارات بزرگ علماي شيعه را پاسداري از ولايت عنوان كرد و گفت: علماي شيعه تمام معارف اسلام را از اهل‌بيت (ع) اتخاذ كرده‌اند و اين افتخار آنان است.


  وي تصريح كرد: هنوز هيچ يك از علماي اهل‌تسنن قدرت پاسخگويي به ادله محكم در خصوص غدير را ندارند.


  گفتنی است ششم آذرماه سال جاری، آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي یکی دیگر از مراجع تقلید ساکن قم نیز برای مناظره با علمای وهابی اعلام آمادگی کرده و گفته بود: آماده‌ايم با حضور رسانه‌هاي جهاني با وهابي‌هاي افراطي مناظره كنيم.


  وی تاکید کرده بود: متأسفانه وهابي‌هاي افراطي با انتشار كتاب‌هايي عليه شيعه اقدام به فحاشي و اهانت كرده‌اند كه از هيچ فرد عاقلي چنين حركتي شايسته نيست. اگر وهابي‌ها مي‌پندارند اين حركت‌ها شايسته و سخنانشان منطقي است، اجازه دهند تا شيعيان نيز در پاسخ به سخنان آنها كتاب‌هاي خود را در مكه و مدينه منتشر كنند تا همگان حقانيت را دريابند و بر اساس تفكر خود تصميم بگيرند.

  ارسال: جمعه29 آذر 1387/ 10:35ق.ض
  پیوند مطلب: http://www.shia-online.ir/article.asp?id=3836

  ویرایش توسط شهید علی اصغر پازوکی : ۱۳۸۷/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۹:۳۰

 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  اعلام آمادگي آيت‌الله مكارم شيرازي براي مناظره با وهابيون در رسانه‌هاي جهان

  رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست

  آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۲۰ , ۱۴
  خبرگزاري انتخاب :
  حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به برخي حركت‌هاي نابخردانه وهابي‌ها در مكه و مدينه گفت: آماده‌ايم با حضور رسانه‌هاي جهاني با وهابي‌هاي افراطي مناظره كنيم.


  آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد، ششم آذر، در آغاز درس خارج خود با اشاره به برخي حركت‌هاي نابخردانه وهابي‌ها در سرزمين وحي گفت: در روزهاي اخير از مكه، مدينه و حجاز خبر مي‌رسد كه وهابي‌هاي افراطي در حركتي نابخردانه دست به اقدام‌هاي ناشايست دست زده‌اند.


  وي با بيان اين كه مزاحمت‌هاي كلامي وهابي‌هاي متعصب به شيعيان در سال جاري كاهش يافته است، خاطر نشان كرد: متأسفانه وهابي‌هاي افراطي با انتشار كتاب‌هايي عليه شيعه اقدام به فحاشي و اهانت كرده‌اند كه از هيچ فرد عاقلي چنين حركتي شايسته نيست.


  اين مرجع تقليد تأكيد كرد: اگر وهابي‌ها مي‌پندارند اين حركت‌ها شايسته و سخنانشان منطقي است، اجازه دهند تا شيعيان نيز در پاسخ به سخنان آنها كتاب‌هاي خود را در مكه و مدينه منتشر كنند تا همگان حقانيت را دريابند و بر اساس تفكر خود تصميم بگيرند.


  وي در ادامه افزود: اين كه تنها وهابي‌ها با انتشار كتاب‌ها عليه شيعه به فحاشي در مكه و مدينه دست‌ زنند، هرگز از كسي پذيرفته نيست، اگر حق و حقانيت از شما است، چرا اجازه انتشار كتاب‌هاي شيعي را نمي‌دهيد!


  آيت‌الله مكارم شيرازي، زائران خانه خدا را مهمانان الهي خواند و اظهار داشت: بر اساس قوانين بين‌المللي، كساني كه با مجوز وارد كشوري ‌شوند، مهمان آن كشورند، اسلام نيز بر اين قانون تأكيد دارد و مهمانان را ضيوف رحمان مي‌خواند؛ اما وهابي‌هاي افراطي كه خود دم از اسلام مي‌زنند به هيچ يك از اين قوانين پايبند نيستند.


  وي ابراز داشت: طبق قوانين بين‌المللي در هيچ جايي جهان به مهمانان و يا به عبارتي گردشگران آن كشور اهانت و فحاشي و عليه آن‌ها كتاب منتشر نمي‌كنند؛ در حالي كه وهابي‌هاي متعصب همه اين قوانين را پايمال كردند.


  اين مرجع تقليد، خطاب به وهابي‌هاي تندرو بيان داشت: مكه و مدينه از آن همه مسلمانان جهان است و تنها اختصاص به مذهب خاصي ندارد، اگر قرار است كه كتابي در اين منطقه منتشر شود، همه مسلمانان بايد اين كار را انجام دهند و در چنين شرايطي اين حركت‌ها جايز نيست.


  وي تأكيد كرد: مكه و مدينه كه از آن همه مسلمانان است، چگونه وهابي‌ها افراطي مالكيت مكه و مدينه را از آن خود مي‌دانند و اقدام به چنين كار غيرمنطقي و ترور كوركورانه دست مي‌زنند.


  اين مفسر قرآن كريم تصريح كرد: وهابي‌ها اگر حقانيت را از خود مي‌دانند،‌ ما آماده‌ايم با بزرگان آنها با حضور رسانه‌هاي جهاني به مناظره بپردازيم تا حقانيت حقيقي براي همگان مشخص شود.


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  رهبر انقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از آمريكاست
  آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم هشياري کامل شيعه و سني در مقابله با توطئه‌هاي تفرقه‌انگيز افزودند: اعتقاد عميق به امامت اميرمؤمنان (ع) پس از نبي‌مکرم اسلام(ص)، پايه اصلي عقيده شيعي است و شيعيان، اين اعتقاد و ديگر معارف و علوم درخشان خود را با وجود همه ظلم‌ها و دشمني‌ها حفظ کرده و خواهند کرد، اما به هيچ وجه اجازه نمي‌دهند که اين اعتقاد، در جهان اسلام مايه اختلاف و دعوا قرار گيرد.
  كد خبر: ۲۹۵۴۹تاريخ انتشار: ۱۸:۴۸ - ۲۷ آذر ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۵۷۲۲
  آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر انقلاب اسلامي، صبح امروز، چهارشنبه، در ديدار با هزاران نفر از قشرهاي گوناگون ملت، اهميت مسأله حکومت در اسلام و تبيين الگوي حکومت اسلامي را پيام و درس بزرگ غدير خواندند و افزودند: «شيعه» با حفظ عقايد درخشان و مستدل خود درباره واقعه غدير، اجازه نخواهد داد اين باور در جهان اسلام مايه اختلاف و تفرقه شود.

  به گزارش ايسنا، آيت‌الله خامنه‌اي با تبريک عيد سعيد غدير به ملت مؤمن ايران و همه ملت‌هاي مسلمان، درک پيام غدير را موجب حرکت امت اسلامي در راه درستدانستند و افزودند: مسأله بسيار مهم اعلام جانشيني اميرمؤمنان (ع) از جانب پيامبر اکرم (ص)، آن هم در اواخر عمر پربرکت نبي اسلام، در حقيقت نشان دهنده اهميت مسأله حکومت و وحدت دين و سياست در اسلام است و اين درس بزرگ، نياز امروز همه امت اسلامي است.

  رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست

  ايشان، تبيين الگوي حکومت اسلامي را درس ديگر واقعه بزرگ غدير برشمردند و افزودند: معرفي شخصيتي همچون حضرت علي ابن ابيطالب (ع) به جانشيني پيامبر مکرم اسلام (ص)، نشان مي‌دهد که غدير تنها يک خاطره تاريخي مسلمانان نيست، بلکه بيان‌کننده معيارهاي لازم براي اداره جوامع اسلامي و همه جوامع انساني است.

  رهبر انقلاب اسلامي، دلبستگي به رضاي الهي، مجاهدت دشوار و بي‌ وقفه در راه خدا، جانفشاني در راه حق و حقيقت، صبر و استقامت پولادين در مقابل دشمنان خدا، بي‌اعتنايي به زخارف دنيوي و «تواضع و خاکساري در برابر انسان‌هاي ضعيف و مظلوم» را از جمله ويژگي‌هاي اميرمؤمنان (ع) دانستند و افزودند: واقعه غدير به امت اسلامي مي‌آموزد که مديريت جوامع اسلامي بايد در دست کساني باشد که اميرمؤمنان را معيار و شاخص مي‌دانند و در راه نزديک شدن به اين قله عظيم، تلاش مي‌کنند و اين مهم، از جمله پيام‌هاي نو و پرطراوت اسلام و جمهوري اسلامي به بشر امروز است.

  ايشان، علي ابن ابيطالب (ع) را شاگرد برجسته پيامبر اعظم (ص) در صبر و مجاهدت و ديگر عرصه‌ها خواندند و افزودند: فقر بزرگ جامعه بشري امروز، نبود سياستمداراني است که اسلام در غدير خم، نمونه عالي آن را به تاريخ نشان داده است.

  رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به فهم متفاوت شيعه و سني درباره واقعه غدير خم افزودند: با وجود اين، شيعه و سني در اصل وقوع حادثه غدير و عظمت شخصيت اميرمؤمنان، هم‌نظرند و آحاد امت اسلامي، حضرت علي ابن ابيطالب (ع) را، نقطه عالي و قله دست نيافتني علم و تقوا و شجاعت مي‌دانند.

  آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم هشياري کامل شيعه و سني در مقابله با توطئه‌هاي تفرقه‌انگيز افزودند: اعتقاد عميق به امامت اميرمؤمنان (ع) پس از نبي‌مکرم اسلام(ص)، پايه اصلي عقيده شيعي است و شيعيان، اين اعتقاد و ديگر معارف و علوم درخشان خود را با وجود همه ظلم‌ها و دشمني‌ها حفظ کرده و خواهند کرد، اما به هيچ وجه اجازه نمي‌دهند اين اعتقاد، در جهان اسلام مايه اختلاف و دعوا قرار گيرد.

  رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش هميشگي امام خميني (ره) و جمهوري اسلامي براي جلوگيري از بروز اختلاف در ميان مسلمانان افزودند: مستکبران جهان که از وحدت نظر و توجه دل‌هاي ملت‌هاي مسلمان اعم از شيعه و سني به انقلاب اسلامي، ضربه خورده‌اند، دامن زدن به تعصبات مذهبي را بهترين روش براي ايجاد اختلاف و جداکردن دل‌هاي مسلمانان از جمهوري اسلامي مي‌دانند که بايد در برابر اين توطئه خطرناک، کاملاً هشيار و مراقب بود.

  آيت‌الله خامنه‌اي، با اشاره به هزينه کردن دشمنان امت اسلامي براي ايجاد تفرقه خاطرنشان کردند: ما از گذشته تا كنون مي‌دانستيم که پول برخي کتاب‌هاي سراسر دشنام و تهمت را که عليه شيعيان و اهل تسنن چاپ مي‌شود، يک مرکز وابسته به استکبار مي‌دهد و آيا اين واقعيت خطرناک، هشدار دهنده و بيدار کننده نيست؟

  رهبر انقلاب اسلامي، چاپ کتاب‌هاي دربردارنده تهمت و بدگويي را در دنياي تشيع و تسنن، کمک به تحقق اهداف آمريکا و صهيونيزم دانستند و تأکيد کردند: همه بدانند که اين‌گونه کتاب‌ها، هيچ شيعه‌اي را سني نمي‌کند و دل هيچ يک از اهل تسنن را جذب عقايد شيعه نخواهد کرد.

  آيت‌الله خامنه‌اي با تمسک و استمداد از ولايت اميرمؤمنان تأکيد کردند: انتشار کتاب‌هاي داراي استدلال‌هاي مستحکم و منطقي، همچنان که علماي شيعه در تاريخ انجام داده‌اند و انجام خواهند داد هيچ مانعي ندارد اما اگر کسي تصور مي‌کند که با بدگويي و تهمت به اهل تسنن مي‌تواند از شيعه دفاع کند بداند که جز برانگيختن آتش دشمني هيچ نتيجه‌اي نخواهد گرفت و اين کار در واقع دفاع از ولايت نيست، بلکه دفاع از آمريکا و صهيونيست‌هاست.

  ايشان همچنين با اشاره به تلاش بيگانگان براي وادار کردن سران برخي دولت‌هاي عربي به مقابله با حقوق هسته‌اي و ديگر خواست‌هاي ملت ايران افزودند: اين، حداکثر کاري است که دشمن مي‌تواند بکند، ضمن اين‌که آن دولت‌ها هم ملاحظه کاري‌هاي خود را دارند و آماده نيستند در مسأله مقابله با ايران، خود را يکجا در اختيار آمريکا و صهيونيست‌ها قرار دهند.

  ايشان در پايان سخنانشان تأکيد کردند: به هر حال، استکبار هر توطئه‌اي انجام دهد اگر ملت ايران و ديگر ملت‌هاي مسلمان، هشيار و بيدار باشند نخواهد توانست اهداف خصمانه خود را در تضعيف امت اسلامي محقق سازد.

  در آغاز اين ديدار، يکي از مداحان اهل بيت، در وصف امير مؤمنان و واقعه مبارک غدير به مديحه سرايي پرداخت.
  007


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  رد دعوت علماي ايران از سوي رئيس الازهر و قرضاوي

  گفته شده كه اين علما شرايط روحي ايران براي حضور دانشمندان سني را مناسب ندانسته و احتمال حضور در ايران را به وقت ديگري موكول كرده‌اند.
  كد خبر: ۲۹۸۷۹تاريخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۰۱ دي ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۴۲۴۴
  سرويس بين‌الملل «تابناك» ـ شيخ الازهر محمد سيد طنطاوي، علي جمعه، رئيس مفتيان كشور مصر و شيخ يوسف القرضاوي، رئيس اتحاديه علماي مصر دعوت علماي شيعه قم براي حضور در ايران را نپذيرفتند.

  به نوشته السياسه چاپ كويت: طنطاوي حضور خود در ايران را مشروط به حذف نام خالد اسلامبولي از يكي از خيابان‌هاي تهران كرده است، ولي اعلام نموده پذيراي علماي شيعه در الازهر خواهد بود.
  السياسه مدعي است، اين علما شرايط روحي ايران براي حضور دانشمندان سني را مناسب ندانسته و احتمال حضور در ايران را به وقت ديگري موكول كرده‌اند.

  اين در حالي است كه جنجال چندي پيش طنطاوي به دليل دست دادن با رئيس رژيم صهيونيستي اعتراض جمعي مسلمانان، از جمله مردم ايران و علماي شيعه را به همراه داشته و اين واقعه هنوز از ذهن‌ها پاك نشده است.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۲۹, ۰۷:۲۰
 2. شهيدي كه هلي كوپتر پيشرفته امريكايي را سرنگون كرد!
  توسط گل نرگس در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۳۰, ۲۱:۲۱
 3. پاكن جادويي **** بيا بگو باهاش چيكار مي كني ****
  توسط rana_ در انجمن سایر موارد
  پاسخ: 107
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۰۴/۱۹, ۱۳:۰۹

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود