جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا حجاب واسه مرد لازمه ؟؟؟

نوشته
    59
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا حجاب واسه مرد لازمه ؟؟؟

با سلام ....

چند روزی نیست که اعمال حج تموم شده و واسم سوالی پیش اومده که تو موضوع تاپیک می بینید ....

می گن مرد هم باید حجابش رو رعایت کنه اما وقتی تو اعمال حج می شه اون (شرمنده اسمش و نمی دونم "اون چیزی که مردا بالا تنشونو رو می پوشونن") رو در آورد و یا کامل ننداخت باز ....

تو تلوزیون دیدم یه قسمتیه بالا بلندیه یارو رفته بود بالا بعد همون پارچه رو در آورده بود بعد می نداخت پایینی ها ,می گرفتن می یو مدن بالا ....

(تازه یه چیزیم هست که به موضوعه این تاپیک ربط نداره اما گفتم بگم که اون جا که به شیطان سنگ می زنن همه
    قاطی پاتی ان نمی شه خب با داربست جدا کرد ؟؟؟)

داشتم می گفتم ...

تو تلوزیونم که این مسابقات کشتی و وزنه برداری و شنا بماند ....

آهان یه چیزی ام یادم اومد چند سال پیش واسه یه کاری رفتم هلال احمر بعد طبقه پاینش باشگاه بدنسازی بود
    که یه روز مردونه بود یه روز زنونه ...

یه پرده زده بودن که فقط واسه خانوما بالا می رفت اما اون روزی که مردا کار می کردن نه ...بعد اون جا چند تا زنم کار می کردن و تو باشگاه هم چند نفر لخت می شدن و ....

آهان یه چیزی ام یادم اومد گفتم بگم دو هفته پیش رفته بودیم قم ....
    کناره حرم هست اتوبوس سوار می شن می رن ترمینال...آقا همین اتوبوس می یو مد ملت حمله می کردن به اتوبوس ...حالا این و بگم خانوما می یومدن تو بخش آقایون ...

ماجرا از این جا شروع شد که خانوما اومده بودن قسمته مردا سر پله دوم , قسمته عقب بخش مردا ...
    دوستم قصدی هم نداشتا مجبور بود به خاطره یه مسله ایی باید سوار می شد آقا پار و نزاشت سره پله اول زنه هر چی خواست گفت ....

دیگه فعلا" چیزی یادم نمی یاد ...
    از یه طرف می رن مصاحبه می کنن و می گن آقایونم باید حجاب و رعایت
    کنن حالا از خانوما کمتر بعد
    تلوزیون و روشن می کنی و کشتی و پرورش اندام و ....

قربان شما ....
    .

.اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِه
    في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طََويلاً

.

2.  

نوشته
    46
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم .
    اگر حجاب به معنی- ستر عورت - منظور باشد بله بر مرد هم واجب است عورت خود را بپو شاند و عورت مرد را که در نماز باید پو شاند اکثر فقها از ناف تا زانو گفته اند و بعضی از فقها بین فیلم و عکس و پخش زنده و غیر آن فرق گذاشته اند .
    البته رعایت عرف متدینین در هر جامعه لازم است و از جمله چیزهای که بر انسان مومن حرام است لباس شهرت است یعنی لبا سی که کسی را انگشت نما میکند و خلاف عرف است و اگر شهرت را علت حرمت بگیریم بنا بر این نپو شیدن لباس هم اگر باعث شهرت شود همان حکم را خواهد داشت و همچنین است ملاک کفش های صدادار زنانه و ایضا مردانه که با صدای خاص موجب خود نمائی و شهرت گرد د.
    -و لباس التقوی ذلک خیر 0-

نوشته
    719
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    4

حجاب به معنی پرده قرار دادن در برابر هر چیزیه که دیدنش باعث میشه که فکر بیننده منحرف بشه. از گذشته تا به حال زن و زیبایی دو تا کلمه بودن که همدیگر رو همراهی میکردن. حالا نمیخوایم فلسفه خود حجاب زن رو بگیم. از اونجا که دیدن جنس مخالف در بعضی موارد باعث تحریک میشه ، اونجاست که حجاب لازمه. تا یه جایی" حفظ حجاب "لازمه و بعدش هم" وظیفه بییننده س که نگاهش رو حفظ کنه".
    هر كس به شأن خود به كاري مي پردازد

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    درعرف دینی حجاب یعنی پوشش عورت ..
    برای زن تمام بدن لغیر از صورت ودستها تا مچ وپاها تا غوزک بقیه بدن برای نامحرم عورت است وحفظ آن واجب. ولی برای برای مردها عورتین لازم الحفظ ونیز اکثر بدنش که عرفا پوشیده میشود.
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    59
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون دوستان من این سوالو وقتی دیدم شما دیر جواب دادین (قبلا" و می گما) از سایته پاسخگوام پرسیدم که جوابه اونا رو هم می زارمش اینجا :

پرسشگر گرامي باسلام و تشکر در اسلام براي مردان نيز پوشش در حد معقول قرار داده و مردان نيز آزادي بي حد و حصر در پوشش ندارند. نبايد مردان با هر وضعيتي و با هر نوع پوششي در جامعه ظاهر شوند، بلكه براي آنان نيز محدوديت در نظر گرفته شده، اما در حد پوشش زنان نيست .
    حجاب در اسلام از يك مسئله كلّى و اساسى ريشه گرفته است. اسلام مى‏خواهد انواع کامجويي هاى جنسى (چه بصرى و لمسى و چه نوع ديگر) به محيط خانواده و در چهارچوب شرع و قانون اختصاص يابد و اجتماع تنها براى كار و فعاليت باشد، بر خلاف سيستم غربى كه حضور در جامعه را با لذت جويى جنسى به هم مى‏آميزد و تعديل و تنظيم امور جنسى را به هم مى‏ريزد.
    اما مواردي که گفتيد ،عملکرد ناصحيح برخي از مردها و ارگان ها است و ربطي به حجاب اسلامي ندارد.مردان در حال احرام هم بايستي در جايي که زنان هستند ، با حوله بدنشان را بپوشاند

ویرایش توسط mahdi5121 : ۱۳۸۷/۱۰/۱۳ در ساعت ۱۹:۵۴
    .

.اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِه
    في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طََويلاً

.

نوشته
    4,318
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,222 پست
    حضور
    122 روز 8 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب در تمام موارد و برای همه

در مسافرتی که به مشهد مقدس داشتیم. درشمال کشور به کنار دریا رفتیم. و من متحیر بودم که چرا در کشور اسلامی ما باید مردان در کنار دریا عر یان به وسط اب دریا بروند. وکمترین خجالتی هم نکشند . هر چند که من به عنوان یک مسلمان سعی کردم که نگاه خودم را به سمت دیگری بیاندازم اما این جای تاسف دارد که ما تصور کنیم که حجاب فقط مخصوص خواهران است. همان طور که باید در نگاهمان عفت داشته باشیم. درکردارمان گفتارمان و رفتارمان می با ید . موازین شرعی را رعایت کنیم. و خداوند را ناظر تمامی کارهای خود بدانیم. همانا خدا واجباتی را بر شما لازم شمرده انها را تباه نکنید .و حدودی برای شما معین فرموده.اما از انها تجاوز نکنید.و از چیزهایی نهی فرمود.حرمت انها را نگاه دارید .ونسبت به چیزهایی سکوت فرمود. نه از روی فراموشی. پس خود را در باره انها به رنج و زحمت دچار نسازید. امام علی علیه السلام .

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ در ساعت ۱۲:۰۳

8. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)