جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت انحراف مسلمين از عدل اسلامى چيست؟

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

پرسش علت انحراف مسلمين از عدل اسلامى چيست؟

نمايشگاه امسال همراه باخاطره هاي رنگارنگ براي من بود . هر كسي مي آمد و چيزي مي پرسيد. سوال از چيزهايي مي كردند كه معلوم بود مدتها با آن درگير بودند و فقط دنبال جايي بودند تا جواب آن را بگيرند.
    يكي از سوالاتي كه زياد با آن در گير بودم كه بيشتر به خودمان بر مي گردداين بود:
    علت انحراف مسلمين از عدل اسلامى چيست؟
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۴/۲۰ در ساعت ۱۵:۰۴ دلیل: تصحيح عنوان

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط meshkaat نمایش پست
    نمايشگاه امسال همراه باخاطره هاي رنگارنگ براي من بود . هر كسي مي آمد و چيزي مي پرسيد. سوال از چيزهايي مي كردند كه معلوم بود مدتها با آن درگير بودند و فقط دنبال جايي بودند تا جواب آن را بگيرند.
    هر چند برخى از مسلمانان ، به قوانين و دستورات اسلام آن گونه كه هست ، در تمام نقاط دنيا به صورت كامل و صحيح ، عمل نمى كنند ، ولى اين به اين معنا نيست كه بگوييم همه مسلمانان به اين قوانين عمل نمى كنند و مسلمانان از عدل اسلامى خارج شده اند
    البته بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيم كه دنياى غرب و مسيحيت ، چنين تبليغاتى را بر ضد اسلام دارند كه در واقع تهمت و افترا به مسلمانان است و مى خواهندازطريق اين گونه تبليغات،حقيقت را بپوشانند وكارى كنند كه مردم دنيا آهنگ حقانيت اسلام را نشنوند
    آنهادر تبليغات مسموم خود اينطور تبليغ مى كنند كه اسلام ، سر راه پيشرفت و ترقّى مسلمانان را گرفته و براى آنان مشكلات فراواني ايجاد كرده است فقر،ظلم،نبود قانون،محروم ماندن ملل مسلمان از تحول و انقلابى كه در شؤون مختلف مردم دنيا به وجود آمده است وغيره،از جمله مشكلاتى است كه معول عقايد مذهبى و پيروى آن ها از دستورات دينى است.
    هر چندبرخى ازعوامل فوق دربعضى از كشورهاى اسلامى مشاهده مي شود، ولى علت آن را بايد در ادّعاى ديانت و پايبند بودن مسلمانان اين كشورها به تعليمات دينى انبياء(ع) بررسى كرد.
    متاسفانه امروزه اصول تعليمات اسلام و پيامبران خدا در بسيارى ازجوامع اسلامى متروك يا نيمه متروك مانده است و چهره اين جوامع ، چهره مسلمانان راستين نيست ، اگراسلام به صورت كامل و صحيح پياده شود ، صلح و امنيت همه انسان ها را فرا مى گيرد و تمام انسان ها ، به سعادت واقعى خود نائل مى شوند و به آخرين حد رفاه و آسايش و عزت و سربلندى و بى نيازى و اخلاق نيك مى رسند و ديگر در دنيا ، ستم از ريشه قطع خواهد شد و محبت و برادرى و احترام به قانون ، در بين همه انسان ها ، رعايت خواهد شد و فقر و تهيدستى و فلاكت از صفحه روزگار برچيده مى شود .
    در حقيقت اوضاع شرم آور در بين اين كشورهاى اسلامى ، از همان اول و به سبب عمل نكردن به روح و دستورات واقعى اسلام در بين مسلمانان ، به وجود آمده است.
    پس:
    علت عقب افتادگى و بى عدالتى و ظلم و ستم ها در بين مسلمانان ، دورى از مباني اسلام و سبك شمردن قوانين آن است
    نه: كم وكاستي در تعاليم اسلام

5. تشکرها 3

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

اگر به من بگید می گم
    روز مرگی و روز مرگی و روز مرگی
    همین

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط meshkaat نمایش پست
    به نظر بنده پایندی و ایستادگی با رهبر مهمترین نیاز جامعه مسلمانان است
    قرآن کریم به پیامبر (ص) می فرماید: فاستقم کما امرت ومن تاب معک. ای پیامبر ایستادگی کن به همراه کسانی که با تو به سوی خدا روی آورده اند. (این آیه همان آیه ای است که حضرت به خاطر آن پیر شد و فرمود شیبتنی سوره هود)
    همچنین می فرماید: قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله. بگو اگر خدا را دوست دارید پس از من پیروی کنید تا خدا هم شما را دوست بدارد.
    ...
    نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

ایستادگی با رهبر جز, اون دسته از امتحانات همیشگی جوامع مسلمین است!
    همیشه و در هر زمانی!
    از مدینه و علی 1400 سال پیش بگیرید تا ایران و علی امروز!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری