صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همه چیز در مورده it ,ویندوز ونرم افزارها

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,428 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مطلب همه چیز در مورده it ,ویندوز ونرم افزارها
  سايت هاي اسرائيلي هك شده توسط مسلمانان

  www.rapanuiart.com/errors/401/index.php

  http://buhanga.club.fr/91940/index.php

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  152
  مورد تشکر
  221 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  بخش آموزش وبلاگ‌نويسی
  راه‌اندازی بخش آموزش وبلاگ‌نويسی در نمايشگاه قرآن كريم
  گروه خبرنگاران افتخاري / خلیل منصوری: بخش آموزش وبلاگ‌نويسی و ايجاد وبلاگ در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم از سوی بخش پژوهش راه‌اندازی شد.

  به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآن ايران(ايكنا)، حجت‌الاسلام «محمد هاشم نعمت‌اللهی» مسئول بخش وبلاگ‌نويسی و معرفی نرم‌افزارهای قرآنی در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، با بيان اين مطلب افزود: با توجه به استقبال جوانان و نوجوانان از شبكه جهانی اينترنت و تشويق علاقه‌مندان و دوستداران به ساحت قرآن، بخش وبلاگ‌نويسی و ايجاد وبلاگ قرآنی در اين نمايشگاه راه‌اندازی شد.

  حجت‌الاسلام «محمد هاشم نعمت‌اللهی»:
  عده‌ای از پژوهشگران و محققان قرآنی هستند كه علی‌رغم سال‌ها تحقيق و پژوهش در زمينه‌های مختلف قرآنی و ارائه مقالات در رسانه‌های گوناگون هنوز با رسانه اينترنت آشنا نيستند. از اين رو كوشش ما بر اين است كه اين ارتباط را به شكل آسانی فراهم كنيم
  وی افزود: عده‌ای از پژوهشگران و محققان قرآنی هستند كه علی‌رغم سال‌ها تحقيق و پژوهش در زمينه‌های مختلف قرآنی و ارائه مقالات در رسانه‌های گوناگون هنوز با رسانه اينترنت آشنا نيستند. از اين رو كوشش ما بر اين است كه اين ارتباط را به شكل آسانی فراهم كنيم.

  مسئول آموزش وبلاگ‌نويسی افزود: با توجه به دشواری‌های ايجاد پايگاه‌های اطلاع‌رسانی ( وب سايت) و سهولت وبلاگ‌نويسی می‌توان با آموزش آسان و اندكی به علاقه‌مندان، دسترسی آسان اين افراد و مخاطبان را به اندوخته‌های علمی اين حوزه فراهم آورد.

  وی گفت: در چند دقيقه می‌توان بخش عمده و فنی ايجاد وبلاگ را به علاقه‌مندان آموزش داد، هر چند كه از نظر محتوا بستگی به توانايی شخصی نويسندگان آن دارد. ما در وهله نخست می‌كوشيم تا امكان دسترسی را برای همگان فراهم آوريم و آنان در بلند‌مدت می‌توانند به ظرايف اين كار دست يابند.

  حجت‌الاسلام «نعمت‌اللهی» گفت: با توجه به حضور مخالفان قرآن كه انواع و اقسام شبهات را در اين شبكه گسترش می‌دهند، بر همه مسلمانان است كه با تهاجم ضد قرآن به هر وسيله ای مقابله كنند. در جهان امروز اينترنت و فضای مجانی وبلاگ‌ها اين شرايط و امكانات را فراهم آورده است كه حضور همگان به ويژه جوانان می‌تواند مفيد و سازنده باشد.

  مسئول بخش وبلاگ‌نويسی و معرفی نرم‌افزارهای قرآنی نمايشگاه قرآن
  با توجه به دشواری‌های ايجاد پايگاه‌های اطلاع‌رسانی ( وب سايت) و سهولت وبلاگ‌نويسی می‌توان با آموزش آسان و اندكی به علاقه‌مندان، دسترسی آسان اين افراد و مخاطبان را به اندوخته‌های علمی اين حوزه فراهم آورد
  وی با اشاره به حجم فعاليت‌های وبلاگ‌های قرآنی گفت: شمار وبلاگ‌های فعال قرآنی در فضای مجازی اينترنت بسيار كم بوده و در حد شأن و جايگاه قرآن نيست. از اين رو نياز به جهش فراگير و همگانی از سوی همه دوستداران به ويژه جوانان آشنا به اينترنت احساس می‌شود.

  نعمت‌اللهی، در پايان گفت: ارتباط ما با اين وبلاگ‌نويسان قطع نخواهد شد و با توليد محتوای صحيح و يا در اختيار گذاشتن محتواهای صحيح قرآنی اين همكاری تداوم خواهد يافت.

 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  160
  مورد تشکر
  138 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  rss پايگاه هاي قرآني
  RSS چیست ؟


  (خبر در نوك انگشتان شما)


  RSS به قولی سرنام REALLY SIMPLE SYNDICATION و به قول كمی حرفه‌ای‌ترها سرنام RDF SITE SUMMARY است. ولی RSS سرنام هر چه باشد، پدیده‌ای است كه امكان جمع‌آوری اطلاعات و اخبار را از سایت‌های مختلف فراهم می‌كند بدون این كه مجبور باشید از این سایت به آن سایت سر بزنید. ویژگی RSS هم مثل بقیه تكنولوژی‌های خوب، در سادگی آن است :یک فرمت سریع و استاندارد، شبیه همان بولتن‌های خبری است منتها به شكل الكترونیك. امروزه اكثر سایت‌های وب مهم به این بولتن‌ها مجهز هستند، از وبلاگ‌های شخصی گرفته تا سایت‌های خبرگزاری‌های بزرگ دنیا. برای گرفتن این بولتن‌ها كافی است نرم‌افزار مناسب این كار را در اختیار داشته باشید و بولتن مورد نظر را مشترك شوید. شاید فكر كنید خواندن خبرها كه كاری ندارد، به صفحه اصلی سایت می‌رویم و خبرها را می‌خوانیم. اما حالتی را در نظر بگیرید كه بخواهید 50 سایت مختلف را ببینید و تازه معلوم نیست این سایت‌ها اصلاً خبر جدیدی داشته باشند یا نه. با RSS نیازی نیست به 50 تا سایت سر بزنید. كامپیوتر شما به طور خودكار و با زمان‌بندی مشخص با این سایت‌ها تماس می‌گیرد و جدیدترین خبرها و اطلاعات را دانلود می‌كند. بنابراین، فقط از یك پنجره می‌توانید تمام اتفاقات روز را مشاهده كنید. بدین ترتیب هم در وقت‌تان صرفه‌جویی كرده‌اید، و هم در این همه اطلاعات اضافی كه در وب وجود دارد گرفتار نشده‌اید.
  انتشار و جمع‌آوری
  RSS به دو شكل ایفای نقش می‌كند: وقتی كه خودتان اطلاعاتی دارید كه می‌خواهید منتشر كنید و در اختیار دیگران قرار دهید، كار <نشر> یا SYNDICATION را انجام می‌دهد و زمانی كه بخواهید اطلاعاتی را به دست آورده و مورد استفاده قرار دهید، كار <گردآوری> یا AGGREGATION را برعهده می‌گیرد. ابتدا به نقش گردآوری RSS می‌پردازیم و بعد توضیح می‌دهیم كه چگونه بولتنی خبری درست كنید كه دیگران بتوانند بخوانند.هیچ‌كس نیاز ندارد هر روز تمام خبرهای دنیا را بخواند، بلكه هر كسی بسته به علاقه، شغل، یا وظیفه‌ای كه دارد فقط بعضی از خبرها را می‌خواند. برای این منظور به یك ابزار گردآوری احتیاج داریم كه بتواند به طور خودكار به سراغ سایت‌هایی برود كه به اشتراك آنها درآمده‌ایم.ابزارهای گردآوری در بازار و اینترنت فراوان یافت می‌شود، هم رایگان و هم غیررایگان، هم مستقل و هم الحاقی (از جمله NEWSGATOR كه برای 2003OUTLOOK طراحی شده است). یكی از این برنامه‌هاFEEDDEMON نام دارد. این برنامه، یكی از ابزارهای گردآوری اخبار است كه به صورت مستقل كار می‌كند و غیررایگان است.
  كدام ابزار گردآوری خبر از همه بهتر است‌
  درست است كه ماFEEDDEMON را خیلی دوست داریم، ولی برنامه‌های دیگری هم وجود دارند :
  SHARPREADER :این برنامه رایگان است و ظاهری شبیه به OUTLOOK EXPRESS دارد. به راحتی می‌توان با آن در اینترنت گشت زد، یعنی به عنوان مرورگر نیز قابل استفاده است. WWW.SHARPREADER.COM
  NEWSGATOR :برنامه‌ای الحاقی كه داخل MICROSOFT OUTLOOK می‌نشیند و امكان مشاهده نامه‌ها و خبرهای پست‌شده را به طور همزمان برای شما فراهم می‌سازد. WWW.NEWSGATOR.COM
  BLOGLINES :روی وب كار می‌كند. پس بنابراین رابط كاربری آن خیلی آزاردهنده است. ولی خوبی آن این است كه از هر كجای دنیا و با هر كامپیوتری می‌توانید به خبرهای خود دست پیدا كنید. WWW.BLOGLINES.COM
  همه چیز در مورده it ,ویندوز ونرم افزارها


 5. تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  160
  مورد تشکر
  138 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  rss چگونه كار مي كند؟
  ابتدا گزیده اخبار
  خیلی بد می‌شد اگر مجبور بودیم بعد از خواندن تمام یك خبر تازه متوجه بشویم كه به آن خبر علاقه داشته‌ایم یا نه. بسیاری از سایت‌ها چكیده خبرها را در بولتن‌های RSS قرار می‌دهند و بسیاری دیگر عكس‌ها و تصاویر را حذف می‌كنند و یك سری از سایت‌ها، خلاصه خبرها را با جمله‌بندی متفاوتی روی RSS می‌گذارند. خوبی این خلاصه‌ها این است كه مستقیم به سراغ همان خبری می‌روید كه علاقه دارید بدانید، نه این كه ابتدا به صفحه شروع سایت بروید و از آنجا تازه نگاه كنید ببینید خبر جدیدی وجود دارد یا نه. اگر قابلیت RSS فقط در همین یك مورد بود، باز هم بی‌نهایت به درد می‌خورد (در واقع بسیاری از مردم فقط به دنبال همین یك چیز هستند). ولی قابلیت‌های RSS فراتر از این چیزها است. از آنجا كه برنامه گردآوری خبر به تمام اطلاعات دسترسی دارد، این امكان فراهم است كه در میان آنها جستجو كرده و آن چه را شما خواسته‌اید برایتان بیاورد. سایت‌های چونFEEDSTER.COM امكاناتی دارند شبیه به GOOGLE كه در میان سایت‌های مورد‌حمایت خود به جستجو می‌پردازند. با این تفاوت كه به طور خودكار در فواصل زمانی مشخص جستجو را تكرار كرده و تازه‌ترین اطلاعات را در اختیار شما می‌گذارند.
  اطلاعات بیشتر
  خیلی‌ها وسوسه می‌شوند كه درباره هر چیزی و هر كسی خبر جمع كنند، اما این كار زیاد هم خوب نیست،چون آخرش چیزی نمی‌ماند جز یك عالم خبر و حرف و حدیث. تا بیایید تمام خبرها و اطلاعات رسیده را بخوانید، موقع بروز شدن می‌شود و روز از نو و روزی از نو. دوباره باید خبرهای جدید را بخوانید. به جای جمع كردن همه نوع خبر، فقط در سایت‌هایی مشترك بشوید كه اطلاعات ارزشمند و قابل توجهی دارند و به تدریج سایت‌های كم‌استفاده را از فهرست خود پاك كنید. برای تفكیك و دسته‌بندی اطلاعات، از هر ابزاری كه برنامه در اختیارتان گذاشته استفاده كنید. حتی شاید بهتر باشد سایت‌های كم اهمیت‌تر را در یك دسته جمع كنید تا همچنان قابل جستجو باشند، ولی هر دفعه كه برنامه را اجرا می‌كنید بی‌جهت حجمی از اطلاعات را به كامپیوترتان سرازیر نكنند. برای این منظور، ابزار جستجو بهترین یار شما خواهد بود. در این راستا، سرویس اینترنتی BLOGLINES خیلی خوب است. با این سرویس می‌توانید با اطمینان كامل به دنبال (مثلاً) آخرین خبرها درباره دادگاه مایكروسافت بگردید، بدون این كه میان هزاران خبر رنگارنگ سردرگم شوید
  عطش خبر
  برای یافتن و خواندن بولتن‌ها دو روش عمده وجود دارد. روش اول كه بسیار بدیهی‌ به نظر می‌رسد این است كه به سراغ سایت مورد نظر رفته و به دنبال قسمت بولتن خبری آن سایت بگردید. رایج‌ترین راه برای نشان دادن این بولتن‌ها، نمایش دكمه نارنجی رنگ كوچكی است كه عبارت XML روی آن نوشته شده، ولی بعضی سایت‌ها هم مستقیماً یك لینك متنی (غالباً با نوشته‌ای به صورت RDF یا (ATOM را برای این منظور نمایش می‌دهند. در برنامهFEEDDEMON و بسیاری دیگر از برنامه‌های غیررایگان گردآوری خبر، وقتی URL صفحه اصلی سایت را به برنامه می‌دهیم، خودشان قسمت بولتن را پیدا و به فهرست اضافه می‌كنند.در هر برنامه‌ای، اضافه كردن بولتن به فهرست بولتن‌هایی كه برای خود تهیه كرده‌اید به شیوه متفاوتی انجام می‌شود. بعضی برنامه‌ها، از جمله NEWSGATOR ، به طور خودكار به منوی محتوایی اینترنت اكسپلورر (منویی كه با كلیكِ راست ظاهر می‌شود) اضافه می‌شوند. بعضی دیگر، از كاربر می‌خواهند كه خودش لینك را انتخاب كند و به صحنه بیاورد. در این برنامه‌ها كافی است روی لینك مربوطه كلیكِ راست كرده و با انتخابSHORTCUT ، گزینه NEW FEEDS را باز كنید. درFEEDDEMON ، این قسمت در منوی FILE گزینه NEW آمده است. با انتخاب گزینه I WILL ADD THE URL OF THIS NEWSFEED آدرس مربوطه را در كادر مقابل بنویسید یا بچسبانید. بعد از تعیین نام برای این بولتن جدید، روی دكمه‌های OK كلیك كنید تا به صفحه اصلی برنامه برگردید.تنها موردی كه باید دقت داشته باشید این است كه ببینید سایتی كه مشترك آن شده‌اید محدودیتی در تعداد دفعات دسترسی به خبرها گذاشته است یا نه. به عنوان نمونه، SLASHDOT نمی‌گذارد بیشتر از حد معینی در هر ساعت به خبرهایش دسترسی پیدا كنید.
  بولتن‌نویسی‌
  اگر بخواهید در سایت وب خود قابلیت RSS را بگنجانید، هیچ نیازی به سرور آنچنانی یا نرم‌افزارهای گران‌قیمت ندارید. تقریباً تمام ابزارهای وبلاگ‌سازی و مدیریت محتوا می‌توانند بدون هیچ زحمتی برای شما RSS تولید كنند. هر وقت اطلاعات جدیدی را به سایت خود پست كنید، بولتن شما به طور خودكار در یك فایل جداگانه بروز خواهد شد.
  وقت عمل
  نحوه استفاده از RSS وبلاگ ها
  برای اینکه اولین تجربه استفاده از RSS یک وبلاگ را داشته باشید ما شما را قدم به قدم راهنمایی میکنیم تا شما هم به جمع استفاده کنندگان RSS بپیوندید . در این آموزش ما از یک RSS READER آنلاین استفاده خواهیم کرد .
  1- در این مرحله شما نیاز به یک اکانت جیمیل دارید تا بتوانید از GOOGLE READER استفاده کنید . بهصفحه اصلی گوگل بروید و SIGN IN کنید تا گوگل ، شما را شناسایی کند . حالا به آدرسHTTP://WWW.GOOGLE.COM/READER بروید تا وارد صفحه RSS READER گوگل شوید .
  2- RSS هر وبلاگ با نمایش یک لینک در وبلاگ نشان داده شده است . به یک وبلاگ بروید و لینک RSS آن را با کلیک راست COPY کنید . بطور مثال من RSS یک وبلاگ نمونه را با آدرسHTTP://GLIMCHE.PERSIANBLOG.COM/RSS.XML کپی کردم .
  3- حالا در صفحه GOOGLE READER ، در قسمت آدرس RSS را در جعبه جستجوی بالای صفحه واردکنید و ENTER را بزنید . گوگل با استفاده از لینک معرفی شده ، آخرین پستهای سایت مذکور را به شما نمایش میدهد. برای اینکه این RSS به مجموعه RSS های شما اضافه شود دکمهSUBSCRIBEرا فشار دهید .
  شما یک RSS را با موفقیت به GOOGLE READER خود اضافه کردید . برای سایر سایت ها نیز میتوانید عمل فوق را تکرار کنید.
  حذف یک RSS :
  برای حذف کردن یک RSS از لیست RSS های خود در GOOGLE READER دکمه EDIT SUBSCRIBTIONS را در بالای صفحه فشار دهید . لیستی از RSS های شما در کادر بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد . روی RSS مورد نظر کلیک کنید و دکمه UNSUBSCRIBE را فشاردهید تا این لینک از RSS های شما حذف گردد.
  منبع:تبيان

 7. تشکر


 8. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  160
  مورد تشکر
  138 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  آدرس rss سايت ايكنا
  آدرس rss سايت ايكنا
  خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) 9. تشکرها 3


 10. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  160
  مورد تشکر
  138 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  rss شبستان
  آدرس rss خبرگزاري شبستان
  خبرگزاري تخصصي حوزه دين
  http://www.shabestannews.com/rss/rss.xml


 11. تشکرها 2


 12. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  765 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  دانشنامه امام جواد(ع) بر روي اينترنت قرار گرفت

  ۹ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۳۰ , ۱۵
  خبرگزاري انتخاب :
  همزمان با فرارسيدن سالروز شهادت نهمين اختر تابناك امامت و ولايت، دانشنامه امام جواد(ع) بر روي اينترنت قرار گرفت.


  دانشنامه امام جواد(ع) با 112 مطلب شامل مقاله، گزيده كتاب، پرسش و پاسخ، چكيده پايان‌نامه‌هاي مختلف و... با هدف ترويج و تبليغ معارف اهل بيت(ع) و كمك به سير تحقيق و پژوهش محققان علوم و معارف اسلامي به مدت سه ماه تهيه شده است.
  بر اساس اين گزارش، دانشنامه امام جوادالائمه(ع) شامل 18 نمايه در قالب 14نمايه اصلي و چهار نمايه فرعي جهت مشاهده كاربران ارائه شده است.
  معرفي امام(ع)، امام از ولادت تا شهادت، شهادت امام(ع)، اخلاق و فضايل امام(ع)، سيره عملي امام(ع)، آثار و آموزه‌هاي علمي امام(ع)، اصحاب و شاگردان امام(ع) و امام جواد(ع) از ديدگاه انديشمندان از جمله نمايه‌هاي اصلي اين دانشنامه است.
  از ديگر نمايه‌هاي اصلي اين دانشنامه امام جواد(ع) در آينه شعر و ادبيات، پرسش و پاسخ امام(ع)، زيارتگاه امام(ع) و ستارگان حرم، كتاب و كتاب‌شناسي امام(ع) و امام جواد(ع) در رسانه و اينترنت است.
  كنيه و القاب، پدر و مادر، زنان، فرزندان و نوادگان امام جواد (ع)، امامت امام جواد(ع) در طفوليت از جمله نمايه‌هاي فرعي اين دانشنامه است.
  007

 13. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مطلب اخبار وبلاگ و it اسلامي
  ويژه‌نامه روز خانواده را در سايت «شميم‌نت» بخوانيد

  گروه وبلاگ و IT: سايت شميم‌نت ويژه‌نامه روز خانواده را با بخش‌های متنوع مرتبط با اين موضوع در دسترس كاربران قرار داده است.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، روز خانواده، تربيت فرزند، حقوق فرزند از ديدگاه اسلامی، بازنشستگی و يادگاری از قسمت‌های اصلی اين ويژه‌نامه است.

  همه چیز در مورده it ,ویندوز ونرم افزارها
  در بخش‌هايی از «روز خانواده» آمده است: «از سال ۸۶ روز خانواده و تكريم بازنشستگان در تقويم رسمی كشور درج شد. علت انتخاب اين روز شأن نزول آيه «هل اتی» در سوره الانسان كه راجع به خانواده و استحكام پايه‌های آن است عنوان شده است. سوره «هل اتی» در روز ۲۵ ذی‌الحجه در شأن اهل‌بيت پيامبر(ص) نازل شد كه پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.»
  «اما در شورای فرهنگ عمومی اتفاق نظر بر اين بود كه روز بازنشستگان با يك روز در تقويم رسمی كشور تلفيق شود كه بهترين روز برای اين منظور روز ۲۵ ذی‌الحجه يعنی روز خانواده بود. در دين اسلام خانواده يكی از مهم‌ترين اركان جامعه محسوب می‌شود. پايبندی به خانواده و جلوگيری از بی‌بندوباری و همچنين ارتقا جايگاه و تحكيم بنيان خانواده، از جمله مسايلی است كه به آن شفارش فراوان شده است.»
  بخش «تربيت فرزند» شامل دوران نوزادی، دوران كودكی، دوران نوجوانی، دوران جوانی است و در بخش‌هايی از «دوران نوزادی» می‌خوانيم: «تربيت اساسی‏ترين مسئله انسان است كه بدون آن، انسان به سعادت دنيا و آخرت نايل نمی‏شود. معصومين(ع) همچنان كه در ساير ابعاد زندگی، چراغ هدايت پيروان خود بوده‏اند در زمينه تربيت ‏نيز بهترين و مطمئن‏ترين الگو هستند.»
  سپس آداب تربيتی بلافاصله بعد از تولد را از ديدگاه امام محمدباقر(ع) بررسی كرده، كه در قسمت‌هايی از آن می‌خوانيم: «از امتيازات تربيت اسلامی اين است كه در آن علاوه بر زمينه‏‌سازی‏ مناسب در قبل از تولد فرزند و بلكه پيش از ازدواج والدين، تربيت از آغازين لحظه تولد به طور عملی شروع می‏شود و آداب و سنن‏ ويژه‌ای نسبت ‏به نوزادان سفارش شده است. امام باقر(ع) فرمود: شايسته است كام نوزاد با آب فرات باز شود و در گوش او اقامه گفته شود.»
  در بخش‌هايی از «حقوق فرزند از ديدگاه اسلامی» می‌خوانيم: «پيامبر اكرم(ص) حقوق اساسی فرزندان را در وصيتی به امام علی(ع) چنين بر می‌شمارد: حق فرزندان بر والدين آنها اين است كه نام نيكو بر آنها گذاشته و آنان را به حسن ادب مزين كنند و در محيطی سالم آنها را پرورش دهند. ای علی، نفرين خداوند بر پدر و مادری كه زمينه نافرمانی فرزندان و بی‌احترامی آنها نسبت به خودشان را فراهم كنند و رحمت الهی بر پدر و مادری كه فرزندان خود را بر نيكوكاری به والدين ياری رسانند.»
  «والدين با عمل به چهار توصيه پيامبر اكرم(ص) می‌توانند زمينه صلاح فرزندان خود را فراهم كنند و از نافرمانی و گستاخی آنها جلوگيری كنند، آنچه را كودك در حد توان خود انجام داده است، از او بپذيرند. آنچه انجام آن برای كودك، سنگين و طاقت‌فرسا است از او نخواهند. او را به گناه و سركشی وادار نكنند. به او دروغ نگويند و در برابر او به اعمال سبك و احمقانه دست نزنند.»
  قسمت‌های مختلف اين ويژه‌نامه سعی دارد مخاطبان را با وظايف والدين و فرزندان آنها و نقش خانواده در تربيت فرزندان و بازتاب اين مسئله در احاديث بزرگان اسلامی بررسی كند و به مخاطبان در شناخت بيشتر مسايل مربوط به خانواده ياری می‌رساند.

  ويژه‌نامه «روز خانواده» را اينجا ببينيد!


 14. تشکر


 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  تحليل ارتباط عاشورا و مهدويت در شماره جديد «ساعت‌صفر»

  گروه وبلاگ و it: شماره جديد نشريه اينترنتی دو زبانه «ساعت صفر» در فضای مجازی منتشر شده ‌است.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، نشريه الكترونيك «ساعت صفر» به سردبيری سيد «علی پورطباطبايی» تهيه می‌شود، در اين ويرايش به بخش‌هايی همچون ادبيات، انديشه، گفت‌وگو، داستان و عناوين كل اخبار پرداخته و مطالبی با موضوعات مختلف مهدوی برای كاربران عرضه كرده ‌است.
  سروده ای از مقام معظم رهبری، محبت امام عصر(عج) نسبت به مردم، سلسله مباحث بررسی هويت انقلاب اسلامی و دكترين مهدويت، معرفی شاعران مهدوی، بررسی مجموعه شعر اجتماعی ـ مهدوی «الف‌های غلط»، زيارتگاهی برای شيعيان افغانستان، روييدن عشق، اميد به آينده و نقش آن در زندگی بشر از بخش‌های اصلی اين شماره نشريه ساعت صفر است.
  بخش پرونده ويژه اين شماره نشريه ساعت صفر شامل مصاف حق و باطل از نهضت حسينی تا انقلاب مهدوی، عاشورا و مهدويت در تحليل گفتمان شيعه، كربلا سينه عاشورای توست، شاعران سپيدگو از عاشورا گريزان‌اند، برگشته بود اسب؛ ولی بی‌سوار بود، گام در راه يازدهم است.
  در بخش‌هايی از «مصاف حق و باطل از نهضت حسينی تا انقلاب مهدوی» آمده است: «در فرهنگ پرافتخار شيعه، دو قيام و نهضت حق‌طلبانه، جايگاه ويژه و برجسته‌ای دارد، يكی حماسه جاودانه حسينی است كه در گذشته روی داده و ديگری انقلاب جهانی مهدوی است كه در آينده تحقق پيدا می‌كند. رهبر هر دو قايم امام معصوم و از خاندان پيامبر اسلام(ص) است.»
  در بخش «عاشورا و مهدويت در تحليل گفتمان شيعه» می‌خوانيم: «در گفتمان دينی شيعه مفاهيمی وجود دارد كه آنها را می‌توان مميز و مقوم گفتمان شيعه قلمداد كرد و در تحليل اين مفاهيم در پرتو گفتمان شيعه، به رابطه وثيق آن پی برد. دو مفهوم كانونی كه در ذهن و زبان يك شيعه همواره جاری می‌شود و باعث دغدغه‌مندی و تأمل انگيزی او در رفتار اجتماعی و فردی می‌شود عاشورا و انتظار است.»
  همچنين در اين شماره بخش جديدی به نشريه الكترونيك «ساعت صفر» اضافه شده كه امكان استفاده از فايل‌های چند‌رسانه‌ای را برای كاربران اينترنتی فراهم كرده‌ است.
  نرم‌افزار جامع اين سايت توسط استوديو خبر طراحی شده و در اين ويرايش نيز با دو زبان انگليسی و فارسی در دسترس كاربران قرار گرفته ‌است.


 16. تشکر


 17. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  اتحاد اسلامی از نگاه قرآن در نسخه جديد نشريه «كوثر» بررسی شد

  گروه وبلاگ و IT: هفتاد و پنجمين شماره آنلاين مجله «كوثر» شامل مطالب متنوع دينی و قرآنی در دسترس كاربران قرار گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، «خرد‌ورزی در فرهنگ اهل‌بيت(ع)»، «قرآن و اتحاد اسلامی»،
  «مرجعيت اهل بيت(ع)»، «حقوق زن در عصر نبوی»، «مبارزه نبوی با فرهنگ جاهلی»، «درپی خورشيد از نيشابور تا مرو»، «پيامدهای منع نقل حديث»، «امير مومنان (ع) و پيشتازی در اسلام»،
  «مسايل فكری و سياسی عصر امام حسن عسگری(ع) درگفتگويی با حجة‌الاسلام جواد محدثی» از عناوين بخش‌های اصلی اين نشريه است.
  «كسب و كار از ديدگاه معصومان»، «لقمه‌های آتشين»، «سيره امام صادق(ع) در حج»،
  «شيوه دستيابی به تاريخ اهل‌بيت(ع)»، «روز به ياد ماندنی»، «مولا اين گونه بود»، «نغمه‌های عشق»، «محمدبن مسلم ثقفی‌كوفی»، «سليمان‌بن‌خالد»، «حديث غدير در منابع روايی اهل سنت»، «امام رضا(ع) به روايت اهل سنت»، «سفرنامه كربلا» از ديگر عناوين اصلی اين نشريه است.
  در بخش‌هايی از «خرد‌ورزی در فرهنگ اهل‌بيت(ع)» آمده است: «انسانيت انسان به افروختن اين دو مشعل يعنی عقل و وحی در زندگی او وابسته است. هر چه عقل و وحی در آفاق زندگی انسان بيشتر و بهتر بدرخشد، ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی زندگی فرد و جامعه را نورانی‌تر می‌كند و انسان از مرزهای طبيعت و حيوانيت فراتر می‌رود و چيزی به نام «فرهنگ» در جهان پديد می‌آيد.»
  «پيوند عقل و وحی، پيوندی ملكوتی است. عقل، انسان را به سوی وحی فرا‌می‌خواند و وحی، انسان را به تعقل و تدبر دعوت می‌كند. بهترين راه خردورزی، نشستن عقل در زير باران وحی است و بهترين شيوه بهره‌برداری از قرآن و احاديث معصومان(ع) تفكر و انديشه در سخن خدا و پيشوايان معصوم(ع) است.»
  در چكيده «قرآن و اتحاد اسلامی» می‌خوانيم: «ايجاد اتحاد ميان آحاد مسلمانان در سراسر جهان، از آرمان‌های اصيل اسلام است. انسجام اسلامی از اصول راهبردی مورد توجه قرآن و سيره نبوی و ائمه اطهار(ع) است كه در بيانات بنيانگذار وحدت بزرگ اسلامی حضرت امام خمينی(ره) نيز بدين بيان تجلی كرده است: اسلام در دو كلمه خلاصه می‌شود، كلمه توحيد و توحيدِ كلمه.»
  در بخش‌هايی از مقاله «حقوق زن در عصر نبوی» آمده است: «در دين اسلام طلاق بسيار مبغوض است، ولی با اين حال صبغه و رنگ ذلت زن را ندارد. از همين رو، پيامبر از همان ابتدای بعثت خود، به پشتوانه قرآن، به تحريم تمامی طلاق‌های ظالمانه‌ای پرداخت كه در عهد جاهليت رواج داشت. طلاق‌هايی چون ظهار، ايلا و لعان. آن حضرت قوانين جديدی درباره طلاق ارائه كرد. بدين منظور، ابتدا به راه‌های جلوگيری از وقوع اين امر مبغوض پرداخت. امر به معاشرت صحيح در ميان زن و همسر، تشكيل دادگاه خانوادگی، وجود شرايطی در اجرای صيغه طلاق و غيره، همه برای جلوگيری از طلاق بود.»

  نشريه آن‌لاين «كوثر» را اينجا ببينيد!


صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود