صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  765 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  كد خبر: ۳۲۲۳۰تاريخ انتشار: ۱۷:۲۲ - ۲۱ دي ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۲۲۵۳۶
  دسته عزاداري به شکل معمول، يعني دو رديف زنجير زن و سينه زن که به موازات هم بايستند، نبود. بلکه به شکل دايره‌اي ايستاده بودند و به رسم عموزنجيرباف دستهايشان را به هم داده بودند و مي‌چرخيدند و گاه موقع تکرار برخي ابيات مي‌ايستادند.
  چشم و هم چشمي وقتي مثل يک بيماري توي جان جامعه ريشه دواند، ديگر نمي‌توان برايش زمان و مکان و موقعيت تعيين کرد و گفت علايم اين بيماري تنها در فلان و فلان مراسم عود مي‌کند و در بهمان مراسم خبري از آن نيست و خيالتان راحت باشد.
  مثلا وقتي کسي براي مراسم مهماني مجللش که بهر ديد و بازديدهاي معمول است چند رنگ خورشت پخت و سفره را به رسم کاملا ايراني انداخت ديگر نبايد توقع داشته باشي که سفره افطارش را ساده بيندازد و فقط به فکر ثواب اخروي اش باشد. يا او که خودش را براي مراسم جشن به شکل به‌روزترين مدل درآورد ديگر به پيراهن مشکي و تيپ ساده‌اي براي عزاي حسيني قانع نيست و هرسال به فکر طرح و ايده جديدي براي ظاهر خودش و هيأتش است.
  مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  گفتني است که رسوخ تجملات در هيأت‌ها و مراسم عزاداري هم گاه چندان منافاتي با عشق به حسين(ع) ندارد و نمي‌توان گفت چون تو رفتي و عَلم n ميليون توماني بلند کردي يا طبل هيأت يک متري بود، حکما عشق به عاشورا نداري؛ اما همين ظاهر باعث مي‌شود که اصطلاحاتي چون رفتن به «حسين پارتي» در برخي وبلاگ‌ها و کم کم دهانها بچرخد. و واي به روزي که حريم‌ها بشکند و برخي کارها عادت شود و برخي عادت‌ها عرف و برخي عرف‌ها اخلاق و بعد هم لابد قانوني که هيچ قانون مدني و صريحي را ياراي مقابله با آن نباشد.
  مگر نيست همين مراسم خرافه قمه‌زني و خرافه ديگري به نام عَلم که هر روز تجملي‌تر مي‌شود و سالها زمان مي‌برد تا مردم از ذهن خود بيرون کنند که بلند کردن علم و زدن قمه ثواب که ندارد هيچ، کباب شدن هم دارد.
  پوشيدن برخي تي‌شرت‌ها و بلوزهاي مشکي با نوشته‌هاي لاتين بي‌معنا و مفهوم و گاه متضاد با فرهنگ اسلامي، نواختن برخي آلات موسيقي و خواندن برخي نوحه‌هاي لس آنجلسي و حضور به دور از شأن برخي جوانان و همراهان هيأت‌ها، نخستين ايراداتي بود که درباره دسته‌هاي عزاداري مطرح شد. ايراداتي که آنقدر تکرار شده‌اند که راهي تا نخ نما شدنشان و همان عادت شدن و تکرار قصه‌اي که عرض شد، نمانده است.
  مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  اما آنچه وادارت مي‌کند که بنويسي، حيرتي عميق است که هر سال با وجود ديدن موارد مشابه باز هم تمام وجودت را فرا مي‌گيرد. مثلا همين آراستن مو به رسم عزا که نمي‌دانم امسال مد جديد عزاداري بود يا توفيق ديدارش در عاشورايي که پشت سر گذاشتيم، نصيب من شد! آنهم در دسته‌اي که خودش يک پا نوآوري بود بين رسوم سنتي دسته ها.
  حالا اصلا نمي‌خواهيم باز تکرار کنيم که سينه‌زني و گريه براي امام حسين(ع) و خانواده‌اي که مظلومانه جنگيدند و شهيد شدند، چه شد که تبديل به زنجيرزني و بلندکردن علم در خيابان شد. چرا که شور دسته‌هاي عزاداري و رفتن به هيأت به عشق امام حسين(ع) امري پسنديده و عرف شده است. اما اينکه در همين رسوم هم تغييراتي ايجاد شود که هرچه فکر مي‌کني، نمي‌تواني علتي را برايش بيابي جاي تفکر و هشدار دارد.

  نمونه يکي از تغييرات شگرف، دسته عزاداري بود که در عين سادگي کلي تجملات داشت. منتها اين بار تمام حجم تجملات با حذف علم و چلچراغ افتاده بود روي مو و ظاهر پسران نوجوان و جوان.
  مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  دسته عزارداري به شکل معمول، يعني دو رديف زنجير زن و سينه زن که به موازات هم بايستند، نبود. بلکه به شکل دايره‌اي ايستاده بودند و به رسم عموزنجيرباف دستهايشان را به هم داده بودند و مي‌چرخيدند و گاه موقع تکرار برخي ابيات مي‌ايستادند، بدون سينه زدن، بدون زنجير زدن.
  همه شان سربند مشکي با نوشته فسفري يا زهرا بسته بودند که البته قشنگ و يک دست بود اما انگار استفاده شده بود تا جلوه‌اي به آرايش موي سرشان بدهد.
  اکثرشان موها را به روش‌هاي رايج امروزي درست کرده بودند اما با يک تفاوت؛ به جاي ژل و حالت دهده و غيره از گِل استفاده شده بود. گلي که رسم است و عقيده است که در عزاداري‌ها با دو انگشت دست، بر سر و روي دو شانه ماليده مي‌شود( حالا بگذريم از آن گروهي که در گِل آب غلت مي‌خورند).
  گِل‌هايي که مرتب و منظم و با جلوه‌اي خاص توسط شانه به موها آغشته شده و ثابت نگهشان داشته بود. البته آن نظم و ترتيب در موهايي که يکجا نشسته بودند و حالتشان به هم نمي‌خورد نشان از اين داشت که اين گل حاصل يک مشت خاک معمولي کنار باغچه يا زمين خالي نيست. حکما مخصوص ساخته شده بود براي اين کار.

  مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  غرض غُر زدن يا پند و نصيحت به رسم پدربزرگي و برخورد و بگير و ببند نيست. حرف پيدا کردن راهي براي هدايت درست شور حسيني است که مي‌تواند حکومتي را جابجا کند، ولو اينکه شاهنشاهي باشد و 2500 ساله. شوري که مي‌تواند در جهت اهداف قيام عاشورا هدايت شود و امر به معروف و نهي از منکر و مبارزه با ظلمي که امام حسين(ع) ازشان ياد کرده است.
  مگر نه اينکه ما پيرو امتي ساده زيستي هستيم که قوت روزانه شان از نان جو تجاوز نمي‌کرد. پس حکايت تجملاتي شدن براي زنده نگه داشتن قيام عاشورا چيست؟ و حکايت چشم هم چشمي مسجد محله بالا با مسجد محله پايين و دو دسته و هيأت عزاداري چيست که کار رقابتشان به جايي رسيده است که حتي وقتي به هم در خيابان مي‌رسند، نه تنها حاضر نيستند به احترام ديگري سکوت کنند، بلکه صداي نوحه خوان بلندتر از قبل هم مي‌شود.
  داستان کرايه کردن اسب و شتر و قاطر براي حرکت کردن جلوي دسته‌هاي عزاداري و آزار دادن حيوان بيچاره چيست؟ اين چه قصه‌اي است که هيأتي 2 ميليون تومان مي‌دهد تا براي دهه محرم يک شتر را کرايه کند و گهواره علي اصغر(ع) را رويش بگذارد، بعد شتر را بدون مراقبت در خرابه‌اي رها کنند و شتر برود آب بخورد و ميلگردي به پايش فرو برود و آنقدر ازش خون برود که مجبور شوند حلالش کنند، بعد هم در کمال ناراحتي و تاسف کاشف به عمل آيد حيوان زبان بسته آبستن بوده است.
  بچه بي‌نواي شتر را هم بکنند توي گوني و بيندازند سطل آشغال. بعد آقاي سرهيأت شب برود حسينيه و ضمن احساساتي کردن جماعت عزادار عرض نمايد که امسال ضرر بزرگي به هيأت خورده و بايد 8 ميليون پول شتر را پس بدهند و براي جبران خسارت کمک کنيد. امام حسين(ع) کي راضي است به اينهمه تجملي که موجب غفلت در گريه بر خاندان اسيرش مي‌شود؟
  منبع: برنا
  007


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  10,035
  مورد تشکر
  25,832 پست
  حضور
  17 روز 15 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  2  نه تنها تيپ و ظاهر خيلي ها تغيير كرده اگه يه خورده دقت كرده باشيد سيستم نذري هاي هم تغيير پيدا كرده يه جورايي همه چيز شده چشم و هم چشمي به صرف اينكه فلان هيئت فلان چيز رو ميده نكنه ما پيششون كم بياريم ، يه چيزي هم مي زاريم روش و پخش ميكنم و خوشحاليم كه سرمونو با خيال راحت بالا مي گيريم يا فلان مداح معروف رو مياريم و كلي خوشحاليم كه بين هيات محله ما فقط تونستيم فلاني رو بياريم، اي كاش به جاي اينكه اينقدر به تجملات دامن بزنيم دنبال اين بوديم يه كاري بكنيم تعداد بيشتري جوون و ... به اين جور مجالس بكشونيم و روشون تاثير مثبت بزاريم ،نه اينكه فقط يه دنيا تماشاچي كنار خيابونا داشته باشيم، بتونم بعد از دهه محرم به خودمون افتخار كنيم كه شايد چند تا آدمو از ورطه گناه بيرون كشيديم. خدايي نكرده نمي خوام بگم همه اينطورين ولي هستند بعضيا


  یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ  اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  1
  مورد تشکر
  1 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  این قدر بد فکر نکنید. هرکس که ریش داره و تسبیح داره مومن نیست. این جوونا که عکس ها شون رو گرفتین به خاطر عشقی که به حسین ابن علی دارند اومدن تو هیئت. اگر هم انتقادی دارید باید با مهربانی و شیوه ای مطرح کنید که جوون ها جذب بشن نه اینکه فراری بشن.
  یاعلی
  دقت بیشتر بفرمایید.

 4. تشکرها 3


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۶
  نوشته
  262
  مورد تشکر
  267 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست
  مگر نه اينکه ما پيرو امتي ساده زيستي هستيم که قوت روزانه شان از نان جو تجاوز نمي‌کرد. پس حکايت تجملاتي شدن براي زنده نگه داشتن قيام عاشورا چيست؟ و حکايت چشم هم چشمي مسجد محله بالا با مسجد محله پايين و دو دسته و هيأت عزاداري چيست که کار رقابتشان به جايي رسيده است که حتي وقتي به هم در خيابان مي‌رسند، نه تنها حاضر نيستند به احترام ديگري سکوت کنند، بلکه صداي نوحه خوان بلندتر از قبل هم مي‌شود. داستان کرايه کردن اسب و شتر و قاطر براي حرکت کردن جلوي دسته‌هاي عزاداري و آزار دادن حيوان بيچاره چيست؟ اين چه قصه‌اي است که هيأتي 2 ميليون تومان مي‌دهد تا براي دهه محرم يک شتر را کرايه کند و گهواره علي اصغر(ع) را رويش بگذارد، بعد شتر را بدون مراقبت در خرابه‌اي رها کنند و شتر برود آب بخورد و ميلگردي به پايش فرو برود و آنقدر ازش خون برود که مجبور شوند حلالش کنند، بعد هم در کمال ناراحتي و تاسف کاشف به عمل آيد حيوان زبان بسته آبستن بوده است. بچه بي‌نواي شتر را هم بکنند توي گوني و بيندازند سطل آشغال. بعد آقاي سرهيأت شب برود حسينيه و ضمن احساساتي کردن جماعت عزادار عرض نمايد که امسال ضرر بزرگي به هيأت خورده و بايد 8 ميليون پول شتر را پس بدهند و براي جبران خسارت کمک کنيد. امام حسين(ع) کي راضي است به اينهمه تجملي که موجب غفلت در گريه بر خاندان اسيرش مي‌شود؟
  اونوقت اینها چه ربطی به عنوان تاپیک داشت؟!!!
  محض یاداوری میگم که همه ی این برنامه ها توسط همون ادمهای پا به سن گذاشته و به قول شما جا افتاده برنامه ریزی و مدیریت میشه! همونهایی که مدل موهاشون مورد پسند شماست!
  ببین چه قدر بدبخت شدیم که هر کی از راه میرسه به خودش اجازه میده از روی مدل مو و لباس بقیه تصمیم بگیره و قضاوت کنه و حکم صادر کنه!

 6. تشکر


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  765 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky نمایش پست
  اونوقت اینها چه ربطی به عنوان تاپیک داشت؟!!!
  محض یاداوری میگم که همه ی این برنامه ها توسط همون ادمهای پا به سن گذاشته و به قول شما جا افتاده برنامه ریزی و مدیریت میشه! همونهایی که مدل موهاشون مورد پسند شماست!
  ببین چه قدر بدبخت شدیم که هر کی از راه میرسه به خودش اجازه میده از روی مدل مو و لباس بقیه تصمیم بگیره و قضاوت کنه و حکم صادر کنه!
  عرضم خدمت مبارک اگر بنده را جزو " هر کی از راه می رسه " قلمداد می کنید حرفی نیست! ولی بهتره کمی با چشم باز و منطق اظهار نظر کنید! تا کی باید با تعصبات خشک و خالی می خواهید بعضی رفتارهای بی منطق و منفی تاثیر گذار را توجیه نمائید! گیرم امثال بنده از راه رسیده سکوت کنند که چی بشه؟! از یاد نبریم که لازمه هر رشدی رشد فرهنگی است....! در حوزه دین و مذهب هم همینطور است! برای مثال قمه زنی! پس چه بهتر اول اصلاحات و تغییرات مثبت را از خود شروع کرده و سپس به فکر تغییر دیگران باشیم! امیدوارم روزی برسد که دیگر شاهد اعمل و رفتار و گفتار های دین گریز در جامعه نباشیم. موفق و موید باشید دوست من...
  007

 8. تشکرها 3


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  398
  مورد تشکر
  481 پست
  حضور
  5 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  تعجب
  نقل قول نوشته اصلی توسط takdid نمایش پست
  این قدر بد فکر نکنید. هرکس که ریش داره و تسبیح داره مومن نیست. این جوونا که عکس ها شون رو گرفتین به خاطر عشقی که به حسین ابن علی دارند اومدن تو هیئت. اگر هم انتقادی دارید باید با مهربانی و شیوه ای مطرح کنید که جوون ها جذب بشن نه اینکه فراری بشن.
  یاعلی
  دقت بیشتر بفرمایید.

  برو جمعش کن بابا ......عشق به امام حسین کجا بوده .........10 روز لباس سیاه می پوشن از فرداش هر گند کاری که می خان میرن می کنن به خدا .....شورش در اوردن ......همین کارا می کنن ابرو شیعه رو بردن .........

  اقای دانشمند توی سخنرانیش گفت بابا اگه بدید بد باشید .....خط خودتون رو مشخص کنید ..نه این که عزاداری بیاید مال مردم هم بخورید ..................

  به خدا اینا قبول نیست ..........دو 3 تاشون رفیقای خودم به خدا ..........همه گند کاری و اخلاق بدی دارن .......محرم هم لباس سیاه می پوشن .....گندش در اوردین ........

  منم به خاطر همین اخلاقای گند امسال هیچ هیئتی نرفتم ........یعنی چی ؟ یه یارو می شونن اون بالا نعره بکشه .......بابا بیاین یه خورده فکر کنید ..کدوم از این کارا قبوله ...........برید اخلاقتون کسب کارتون نگاهتون رو درست کنید .......

  نه این که 10 شبا یه مشت علاف تو خیابونا بگردن اخرش هم نماز نخونده برن یه مشت سینه بزنن اسمش هم بزاریم عشق حسین ..............

  ای ابرو هر چی شیعه حسینی رو بود بردید شما ..............اون قمه زن ها رو که دیگه نگو ..........

  بابا بس کنید تو رو به خدا ......مملکت رو به گند کشیددیدددددددددددددد ...............یه ذره فرهنگ و شخصیت به هم بزنید .........  ?!who's winner

 10. تشکرها 2


 11. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  611
  مورد تشکر
  866 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  واعظان کین جلوه در محراب و منبر میکنند
  خود به خلوت میر وند آن کار دیگر میکنند

  خدا همه رفتگان را بیامرزه
  وقتی کسی رو خدای نکرده از دست میدیم مراسم عزاداری می گیریم.
  فرض کنید که مثلا با ادمهایی که موهاشون و طرز لباساشون عجیب غریب مخالفید.
  وقتی بخوانند وارد مراسم یادبود و عزاداری میشند چیکار میکنیم.
  میگیم اقا شما موهات اینجوری برو بیرون!
  یا شما گناهکاری برو بیرون
  یا شما یادت فلان گناه کردی بفرمایید بیرون!
  یا هزاران دلیل دیگه
  احترام گذاشتند با هر مرام ومسلکی برای عرض تسلیت آمد ند
  بر میگردیم به امام حسین (ع)
  عزا پیرامون کشتار امام حسین و یارانش
  صاحبان عزا:
  حضرت علی و حضرت فاطمه(که به شهادت رسیدند)
  وما بقی زینب و حضرت سجاد و...جمیعا علیه السلام.
  و صاحب زنده و بر حق این عزاداری:
  حضرت مهدی علیه السلام
  خوب صاحبان عزا که اعتراض ندارند اگر دارند باید اعتراضشون اشکار باشه
  ما کی هستیم
  همه ما جهت تسلیت آمدیم هیچکس نمی تواند مدعی باشد صاحب عزاست صاحب عزا فقط امام زمان است
  و بس و آل پاک رسول الله.
  تعجب میکنم:
  و انان که تسلیت میگویند همه پاکند؟!
  مارک حاجی دارند و سر امد گرانفروشان با صد تا انگشتر عقیق جور واجور تو دستشون
  نزول دهنده که ....
  بگذریم.
  داستانی از ایت ا..محسن قرائتی نقل میکنم:
  مردی از اهالی ایران که بسیار فرد نیکو کار و خیری بود سالانه به مناسبت محرم روضه ای نذر میکرد و شب هم نذری میداد
  چند تن از لات های محل نیز موقع شام می امدند و فقط غذا میخوردند و بعضی اوقات هم داستان می گفتند و می خندیدند.
  تا اینکه فرد نیکوکار میگه:
  شما هم ظاهر درست و حسابی ندارید از فردا دیگه نیایید.
  اونها گفتند باشه نمیایم
  شب بانوی محجبه به خواب شیخ میاد و می فرمایید
  اگر هم اونا بخندند بازهم در مجلس عزای پسرم شرکت کردند چرا اونها رو بیرون کردی
  فردا شیخ گریه کنان میره وتو محل سراغ لات های محلو میگیره و میخواد بازهم در عزا شرکت کنند.
  آفت تفکر تعصب است
  السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
  ببخشید اینجا از حضور شما بزرگواران خداحافظی میکنم مدیر محترم سایت ترجیج دادند تاپیک خداحافظی بنده حذف شود. بهر حال بدی و خوبی بقول قدیمیها از ما دیدید حلال کنید.
  حق نگهدارتان دلهایتان پرامید و شاد باد.


 12. تشکر


 13. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  10,035
  مورد تشکر
  25,832 پست
  حضور
  17 روز 15 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  2  [quote=غریبه;98932]واعظان کین جلوه در محراب و منبر میکنند
  خود به خلوت میر وند آن کار دیگر میکنند

  خدا همه رفتگان را بیامرزه
  وقتی کسی رو خدای نکرده از دست میدیم مراسم عزاداری می گیریم.
  فرض کنید که مثلا با ادمهایی که موهاشون و طرز لباساشون عجیب غریب مخالفید.
  وقتی بخوانند وارد مراسم یادبود و عزاداری میشند چیکار میکنیم.
  میگیم اقا شما موهات اینجوری برو بیرون!
  یا شما گناهکاری برو بیرون
  یا شما یادت فلان گناه کردی بفرمایید بیرون!
  یا هزاران دلیل دیگه
  احترام گذاشتند با هر مرام ومسلکی برای عرض تسلیت آمد ند
  بر میگردیم به امام حسین (ع)
  عزا پیرامون کشتار امام حسین و یارانش
  صاحبان عزا:
  حضرت علی و حضرت فاطمه(که به شهادت رسیدند)
  وما بقی زینب و حضرت سجاد و...جمیعا علیه السلام.
  و صاحب زنده و بر حق این عزاداری:
  حضرت مهدی علیه السلام
  خوب صاحبان عزا که اعتراض ندارند اگر دارند باید اعتراضشون اشکار باشه
  ما کی هستیم
  همه ما جهت تسلیت آمدیم هیچکس نمی تواند مدعی باشد صاحب عزاست صاحب عزا فقط امام زمان است
  و بس و آل پاک رسول الله.
  تعجب میکنم:
  و انان که تسلیت میگویند همه پاکند؟!
  مارک حاجی دارند و سر امد گرانفروشان با صد تا انگشتر عقیق جور واجور تو دستشون
  نزول دهنده که ....
  بگذریم.
  داستانی از ایت ا..محسن قرائتی نقل میکنم:
  مردی از اهالی ایران که بسیار فرد نیکو کار و خیری بود سالانه به مناسبت محرم روضه ای نذر میکرد و شب هم نذری میداد
  چند تن از لات های محل نیز موقع شام می امدند و فقط غذا میخوردند و بعضی اوقات هم داستان می گفتند و می خندیدند.
  تا اینکه فرد نیکوکار میگه:
  شما هم ظاهر درست و حسابی ندارید از فردا دیگه نیایید.
  اونها گفتند باشه نمیایم
  شب بانوی محجبه به خواب شیخ میاد و می فرمایید
  اگر هم اونا بخندند بازهم در مجلس عزای پسرم شرکت کردند چرا اونها رو بیرون کردی
  فردا شیخ گریه کنان میره وتو محل سراغ لات های محلو میگیره و میخواد بازهم در عزا شرکت کنند.[/quote]


  جناب غریبه حرف شما کاملا متین کسی هم ادعای نمی کنه که صاحب عزاست و اختیار داره حرفایی که زده شده شاید از احساس شرمندگی که تو این روزا به یکی مثل من دست داده و احساس خجالت از همون صاحابان اصلی عزاست، من نوعی اگه چیزی میگم به خاطر اینه که خیلی از حرمتا شکسته شده خیلی چیزارو گذاشتیم زیر پامونو و خودمونم اصلا متوجه نیستیم چی کار می کنیم، تا چند سال پیش اگه یه خانمی حالا به هر دلیلی حجاب براش مهم نبود ایام محرم که می شد به احترام این 10 روز چادر سرش می کرد، آرایش نمی کرد ولی الان چی ببخشید آدم یه چیزایی تو خیابونا می بینه که شاید تو مجالس عروسی هم نبینه، کسی ادعا نداره که این جور افراد نباید بیان تو این مراسما اتفاقا خدارو شکر که سالی یه بار این مراسم تکرار میشه و نمیزاره زنگار دل امثال من بیشتر از یه حدی بالا بره، آدم وقتی کنار خیابون میبینه یه آدمی با ظاهر ... ایستاده واز عمق وجودش اشک می ریزه تمام وجودش به لرزه می افته، خیلی هارو تو تاریخم داریم که تو مجالس عزای امام حسین تلنگری خوردن و راهشون 180 درجه تغییر کرده،کسی منکر این چیزا نیست، حرف امثال من اینه که کاش می شد یه کاری کرد که حرمتا حفظ بشه فقط همین  یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ  اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن

 14. تشکرها 2


 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  398
  مورد تشکر
  481 پست
  حضور
  5 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  همین طرز فکراست که مملکت 100 سال عقب نگه داشته...............بابا چقدر بگم حرف امام حسین اینه که دل دیگران رو از خودت راضی نگه داری ....نه این که .....................................همه چشم دیدنت نداشته باشن بعدش..........................چی بگم والااااااااااا

  ?!who's winner

 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۶
  نوشته
  262
  مورد تشکر
  267 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست
  عرضم خدمت مبارک اگر بنده را جزو " هر کی از راه می رسه " قلمداد می کنید حرفی نیست! ولی بهتره کمی با چشم باز و منطق اظهار نظر کنید! تا کی باید با تعصبات خشک و خالی می خواهید بعضی رفتارهای بی منطق و منفی تاثیر گذار را توجیه نمائید! گیرم امثال بنده از راه رسیده سکوت کنند که چی بشه؟! از یاد نبریم که لازمه هر رشدی رشد فرهنگی است....! در حوزه دین و مذهب هم همینطور است! برای مثال قمه زنی! پس چه بهتر اول اصلاحات و تغییرات مثبت را از خود شروع کرده و سپس به فکر تغییر دیگران باشیم! امیدوارم روزی برسد که دیگر شاهد اعمل و رفتار و گفتار های دین گریز در جامعه نباشیم. موفق و موید باشید دوست من...
  من تعصبات خشک و خالی دارم؟!!! مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني جالب بود!!! مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  بعدشم من کسی رو توجیه نکردم!
  فقط ازتون واسه اون نقل قول از پستتون توضیح خواستم که چون جواب نداشتین اینجوری موضعتون رو عوض کردین و حرف منو تکرار کردین!!!
  اره منم میگم اول خودتو درست کن بعدا به دیگران گیر بده!
  سکوتی هم که گفتین قبلش هم بهتون گفتم این اصلا به شما ربطی نداره که حالا بخواین سکوت کنین!!!و واسه این سکوتتون منت سر بقیه بذارین!!!
  مگه کسی به شما درباره ی ریشاتون یا لباس رو شلوارتون ایراد میگیره؟!
  هر کسی خودش میدونه! همونطور که لباس پوشیدن شما واسه خیلی ها قابل قبول نیست اونها هم همینن!

  و از این نظر حقی بر کسی نیست!
  اینم مثل شما بزرگ نوشتم که توازن برقرار بشه!!! مد شدن آرايش مو به رسم عزاداران حسيني
  ویرایش توسط blue sky : ۱۳۸۷/۱۰/۲۶ در ساعت ۲۲:۵۰

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود